W przemyśle budowlanym, ale również w różnych innych branżach palety bardzo przydają się podczas transportu i magazynowania. Są wręcz niezbędne, aby przestrzeń ładunkową wykorzystać w optymalny sposób. Jeżeli potrzebujesz palet, zastanów się nad używanymi. Do zakupu podejdź z rozwagą, ale pamiętaj, że nie zawsze nowe palety są niezbędne. Co wpływa na cenę używanych palet?

Palety używane certyfikowane

W poszukiwaniu używanych palet warto odwiedzić skup palet euro, ponieważ są wysokiej jakości. Co o tym decyduje? Produkcja zgodna z jasno wytyczonymi standardami. Parametry techniczne i jakościowe europalet są ściśle określone, a odstępstwa od nich grożą utratą licencji. Są wytwarzane wyłącznie przez certyfikowanych producentów i muszą być naprawiane wyłącznie w punktach, które tę certyfikację mają. Dlatego paleta euro jest najbezpieczniejszą opcją wyboru, gdy potrzebny jest asortyment używany. Ten rodzaj palet można rozpoznać po oznaczeniach EUR i EPAL. Odwiedzając skup palet w Poznaniu, można się przekonać, że kosztują więcej niż pozostałe palety przemysłowe drewniane lub plastikowe, ale przewyższają je również jakością. Jeżeli w planach jest korzystanie z nich przez dłuższy czas, wówczas będą opłacalnym rozwiązaniem. Nie będzie trzeba ich szybko wymieniać, co oznacza, że nie będzie konieczne ponoszenie ponownych kosztów w krótkim czasie.

Stan techniczny palet

Punkty skupu, których działalność obejmuje też sprzedaż palet, dysponują wieloma paletami różnego rodzaju. Różnią się nie tylko pod kątem konstrukcji, wielkości i wagi, ale również stanu technicznego, który jest kluczowy dla kupującego. Oryginalne europalety kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Konkretna cena zależy od wymienionych wyżej czynników. Inne palety są zwykle tańsze. Sprzedawca określa, do jakiego gatunku palet używanych się zaliczają, dzięki czemu łatwiej wybrać odpowiednią adekwatnie do swoich potrzeb. Wiele zwykłych palet przemysłowych jest w bardzo dobrym stanie, ale to europalety królują na rynku. Warto odwiedzić skup palet Tefra i przekonać się, jakie możliwości proponuje. Jeżeli masz wątpliwości, sprawdź ofertę kilku skupów i porównaj, jak wygląda kwestia ceny do jakości sprzedawanych palet.

Masz niepotrzebne palety i chcesz je sprzedać? Zajrzyj do skupu

Jeżeli nie chcesz kupić, lecz sprzedać palety, również odwiedź punkt skupu. Istnieje właśnie po to, aby przyjmować palety nadające się do użytku i odsprzedawać je innym osobom. Za europaletę, czyli paletę z certyfikacją, punkty skupu płacą więcej niż za zwykłe palety. Jeżeli jest w dobrym stanie technicznym, na pewno skorzystasz na sprzedaży. Gdy paleta wymaga naprawy, ale można ją jeszcze uratować, wówczas punkt skupu zajmie się naprawą, ale zapłaci za nią mniej. Kwota, jaką otrzymasz, zależy od stanu technicznego palety, miejscowości i indywidualnej polityki firmy. W niektórych przypadkach skup może odmówić przyjęcia palety.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here