Śmigłowiec i psy tropiące w akcji, Straż Graniczna zatrzymała 7 Turków

0

Od ujawnienia nielegalnego przekroczenia granicy w okolicach Horyńca-Zdroju rozpoczęła się szeroka akcja Straży Granicznej, do której włączono m.in. śmigłowiec i psy tropiące. Jej finał to zatrzymanie 7 obywateli Turcji.

W poniedziałek (13.01) tuż po północy patrol Straży Granicznej z Horyńca- Zdroju ujawnił na pasie drogi granicznej ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Od razu rozpoczęto szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. Do akcji włączono śmigłowiec SG oraz psy tropiące. Zaangażowano również dodatkowych funkcjonariuszy z Placówek SG w Horyńcu – Zdroju, Budomierzu, a także z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Hrebennem i Lublinie.

Po upływie kilku godzin, w okolicy miejscowości Wola Wielka w gminie Narol zatrzymano dwóch obywateli Turcji poruszających się pojazdami na niemieckich numerach rejestracyjnych. Zebrane informacje uzasadniały, iż zatrzymani Turcy przyjechali po odbiór grupy imigrantów.

Dalsze działania prowadzone już w województwie Lubelski, w okolicy miejscowości Wierzchowiska Drugie, doprowadziły do zatrzymania kolejnych 5 obywateli Turcji.

Wśród nich ustalono 3 nielegalnych imigrantów, którzy kilkanaście godzin wcześniej pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski oraz dwóch tureckich studentów, organizatorów przerzutu. Podejrzani przemieszczali się dwoma pojazdami wynajętymi w Polsce z głównym celem dotarcia do Niemiec.

W środę (15.01) trzej tureccy imigranci w ramach readmisji uproszczonej zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Natomiast pozostałe zatrzymane osoby: dwóch studiujących w Polsce obywateli Turcji i dwóch Turków legalnie przebywających w Niemczech pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Zarzuca się im organizowanie przerzutu dla nielegalnych imigrantów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here