Na automaty vendingowe dziś możemy natknąć się praktycznie wszędzie. Są obecne w biurowcach, szkołach, na stacjach kolejowych, w galeriach handlowych i wielu innych miejscach publicznych. Dzięki nim dostęp do rozmaitych przekąsek i napojów jest niezwykle szybki i łatwy. Jakie produkty najczęściej kupujemy w popularnych maszynach?

Popularność maszyn vendingowych

Automaty vendingowe przez lata przeszły drogę od egzotycznego wynalazku aż do bycia nieodłącznym elementem miejskiej infrastruktury. Przypadły do gustu niemalże wszystkim. Umożliwiają szybki zakup wybranych produktów, a przy tym są stosunkowo tanie w utrzymaniu. Nic więc dziwnego, że na taką formę sprzedaży zaczęło się z czasem decydować coraz więcej producentów.

Dziś zaopatrzenie automatów vendingowych jest o wiele bardziej różnorodne niż jeszcze kilka lat temu. Możemy kupić w nich m.in. słodycze, przekąski, napoje, kawę, herbatę i wiele innych. Producenci dostrzegli drzemiący w nich potencjał i umożliwili także robienie zakupów za pomocą różnych form płatności. Dziś już nie potrzebujemy garści drobnych, by skorzystać z zawartości maszyny vendingowej. Za zakupy w wygodny sposób możemy zapłacić także kartą.   

Sposób na szybką przekąskę

Nie ma co ukrywać, że zakupy w maszynach vendingowych robimy najczęściej w sytuacji, gdy nie mamy czasu na odwiedzenie sklepu. Zaopatrujemy się w niej w szybkie przekąski lub kawę podczas przerwy w biurze. Po jedzenie z maszyn często sięgają także uczniowie, którzy ze względu na czasowe ograniczenia wybierają przysmaki, dzięki którym szybko zaspokoją głód.

Warto jednak pamiętać, że w ciągu ostatnich lat żywieniowe nawyki Polaków uległy zmianie. Wielu z nas porzuca niezdrowe przyzwyczajenia i coraz częściej sięga po pełnowartościowe posiłki. Z powodzeniem ograniczamy spożycie mięsa, częściej czytamy także etykiety kupowanych produktów. Według badań blisko 3 mln z nas regularnie odwiedza siłownie, co również odbija się na naszym codziennym jadłospisie.   

Co kupujemy w maszynach? 

Właściciele maszyn nie pozostają obojętni na panujące trendy. Nasze przyzwyczajenia odbijają się na zaopatrzeniu automatów vendingowych. W miejscu słodkich batonów oraz chipsów coraz częściej pojawiają się przekąski zawierające bakalie. To przede wszystkim wartościowe źródło wielu istotnych składników odżywczych, w tym witaminy B6, potasu, żelaza i wapnia. Ich regularne spożywanie wspiera gospodarkę energetyczną organizmu, zmniejsza uczucie zmęczenia oraz wpływa na wygląd skóry, wzmacnia kości i zęby.

Wyposażanie automatów vendingowych w zdrowe przekąski pomaga też w budowaniu żywieniowej świadomości u najmłodszych. Kaloryczne zapotrzebowanie u dzieci wynosi od 1750 do 2500 kalorii. Dostarczając im odpowiednich składników odżywczych, wspieramy ich rozwój fizyczny oraz intelektualny. 


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here