Prowadzenie sklepu internetowego wymaga od nas, abyśmy wysyłane produkty traktowali z jak największą rozwagą. Z tego względu musimy przygotować nie tylko opcje dla klientów co do wyboru dostawcy, ale także powinniśmy zadbać o samo pakowanie zamawianych rzeczy. Jak zrobić to dobrze? Na co zwrócić uwagę podczas przygotowania przesyłek do nadania? Dlaczego lepiej mieć kilka różnych opcji dostawy?

1. Zadbaj o dobrze wydrukowane etykiety

2. Opakowanie przesyłki powinno być trwałe

3. Kilku przewoźników do wyboru to klucz do sukcesu

Zadbaj o dobrze wydrukowane etykiety

Czasem zdarza się tak, że w wyniku nieczytelnej lub zatartej etykiety z adresem przesyłka nie może być dostarczona do klienta. Jest to szczególnie popularne w przypadku produktów wysyłanych za granicę, gdzie droga, jaką paczka pokonuje do odbiorcy jest bardzo długa i często podzielona pomiędzy kilka różnych punktów przeładunkowych operatora pocztowego. Aby uniknąć takich sytuacji i tracić pieniędzy na nieudaną dostawę powinniśmy zadbać o to, by etykieta z adresem była dobrze zabezpieczona. Możemy wydrukować ją na papierze samoprzylepnym i nakleić na paczkę w całości, zastosować folię kurierską lub po prostu okleić przezroczystą taśmą. Ważne, by była ona trwała i nie rozmazała się np. przez wystawienie na deszcz czy wilgoć.

Opakowanie przesyłki powinno być trwałe

Im dalej wysyłamy nasze produkty ze sklepu, tym mocniejsze opakowanie musimy zapewnić. W większości wypadków wystarczy solidna koperta z folią bąbelkową w wewnątrz, jednak na duże produkty lepszym wyjściem będą pudełka wysyłkowe. Wybierając je do pakowania przesyłek powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na grubość kartonu i jego odporność na rwanie się czy przebicie, ale także na sposób, w jaki opakowanie się zamyka. W przypadku rzeczy, które nie wypełniają opakowania w całości powinniśmy też zadbać o wypełnienie pustej przestrzeni kawałkami papieru, styropianowymi chrupkami lub folią bąbelkową, tak aby przesyłane zamówienie nie turlało się i nie niszczyło wewnątrz paczki.

Kilku przewoźników do wyboru to klucz do sukcesu

Jeżeli prowadzimy swój własny sklep, dobrze jest dać klientom kilka opcji do wyboru. Dzięki temu będziemy bardziej wiarygodni jako marka, a nasi klienci sami wybiorą, czy po paczkę wolą iść na pocztę, do automatu czy aby kurier dostarczył ją pod same drzwi. Różnorodna forma dostawy pozwala nam też na łapanie się na ciekawe programy partnerskie i promocje, jakie czasem są organizowane przez przewoźników w pewnych szczególnych okresach w roku.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here