Rekordowy Finał WOŚP w powiecie lubaczowskim

0

Ubiegłoroczny rekord został pobity. Lubaczowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał ponad 134 tys. zł.

fot. Bank Spółdzielczy w Lubaczowie

Jest to kwota wyższa o około 12 tys. złotych, porównując do roku ubiegłego. – piszą na facebooku organizatorzy. Ostateczna suma zebranych środków będzie większa, ponieważ nie jest jeszcze znana kwota zebrana w sklepie Lidl, a w banku przeliczane są waluty oraz otrzymane złoto. Nie znana jest także suma Aukcji Allegro, gdzie nadal trwają licytacje.

Tak dobry wynik niebyły możliwy, gdyby nie wolontariusze, sponsorzy oraz ludzie dobrego serca. W niedzielę na ulice Lubaczowa wyszło 166 osób, które kwestowały z puszkami. Zbiórce towarzyszyły koncerty. W hali sportowo-widowiskowej MOSiR przy Szkole Podstawowej nr 2 zagrali Crazy Train, Music Rage, Rebel House, Sidus, Defenders i TNT. Tam wydawany był żurek przygotowany przez Catering-Target z Łukawca. Przy dobrej muzyce można było  również pobawić się na Rynku, bo tam dyskotekę rozkręcali DJ UNDER G I JOSHU. Po raz pierwszy odbył się pokaz laserów i tradycyjnie wystrzelono „Światełko do nieba”.

Mamy prawie milion złotych nazbieranych przez 28 lat. Milion złotych! Ten  milion złotych trafił do naszego szpitala. Każdy, kto dał, przyczynił się do tego sprzętu, który jest w Lubaczowie. Brawa! – mówił podczas Finału Krzysztof Czerniak szef lubaczowskiego sztabu WOŚP.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here