Ruszył 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie lubaczowskim

1

Po raz 28. ruszył wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału to „Wiatr w żagle”. Sztaby z powiatu lubaczowskiego przygotowały szereg wydarzeń. Zobaczcie co dziś będzie się działo.

fot. Sztab WOŚP w Lubaczowie

W tym roku datki zbierane zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Od rana na ulicach kilku miast pojawili się wolontariusze, którzy kwestują z puszkami. W Lubaczowie i Cieszanowie możemy spotkać także wolontariusza z terminalem. Umożliwiają one wpłacenie datku za pomocą karty płatniczej.

Kwesta uliczna w Lubaczowie, fot. Sztab WOŚP Lubaczów

W Lubaczowie o godz. 12:00 przy Szkole Podstawowej nr 2 wydawany będzie przepyszny żurek. Natomiast w hali sportowo-widowiskowej MOSiR (przy SP2) o godz. 16:00 zagrają: Crazy Train, Music Rage, Rebel House, Sidus, Defenders i TNT. Z kolei o godz. 18:00 na Rynku Miejskim zabawę rozkręcać będą DJ UNDER G I JOSHU. O godz. 20:00 odbędzie się pokaz laserów, a po nim tradycyjnie „Światełkiem do nieba”.

W Gminie Cieszanów do wsparcia akcji mają zachęcić także liczne wydarzenia. Finały WOŚP zorganizowane zostaną w WDK w Dachnowie (od godz.12.00 do 14.00) i na hali SP w Cieszanowie (od godz. 16.00 do 21.00).

Wśród zespołów, które zagrają 12 stycznia w Cieszanowie są folk-rokowa krakowska grupa Żmij, bluesman Sviatyj, rzeszowskie rockowe grupy GoofyGinz i Sound of Eclipse oraz nasze lokalne zespoły Salsa, Kapela nad Brusienką i Niezapominajki. Podczas finałowego koncertu swój występ zapowiedzieli też uczniowie cieszanowskiej podstawówki. Specjalne stoisko przygotowują Koła Gospodyń Wiejskich, a za atrakcje dla najmłodszych odpowiadać będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie.

W Horyńcu-Zdroju o godz. 15:30 w Gminnym Ośrodku Kultury startuje finał, podczas którego zaprezentują się dzieci i młodzież. Będzie można kupić pyszne wypieki od Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Horyniec-Zdrój, a pod młotek pójdzie wiele ciekawych fantów.

W Narolu już od godz. 14:00 na ludzi z wielkimi sercami do pomagania wystąpią zespół ES-Floor i Narolskie Nutki z GOK, uczniowie Szkoły Podstawowej w Narolu i Łukawicy, Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej i Narolskiej Szkoły Muzyki. Odbędzie się pokaz Zumby i wystąpi Kapela Bełżecka. O godz. 16:00 na scenie pojawi się zespół Ściana W, który zaprezentuje muzykę country. O godz. 17:00 ruszą licytacje, a o godz. 18:00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Lubaczowski sztab prowadzi także aukcje na Allegro.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here