Bogata oferta na ferie od CK w Wielkich Oczach

0

Dzieci i młodzieży z gminy Wielkie Oczy będą mogli ciekawie spędzić rozpoczynające się w poniedziałek ferie. Miejscowe Centrum Kultury przygotowało dla nich bardzo ciekawą ofertę.

W tym roku przygotowaliśmy dla uczestników sporo atrakcji – będzie tradycyjne wspólne gotowanie i rękodzieło, będą też spotkania z zaproszonymi gośćmi – instruktorami poszczególnych warsztatów. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 -12:00 – informuje Agnieszka Sopel z CK w Wielkich Oczach.

Zajęcia podzielone przygotowane zostały bowiem w taki sposób, by bez problemu odnaleźli się na nich i młodsi i nieco starsi. Z uwagi m.in. na konieczność wcześniejszego przygotowania materiałów zapisy w tym roku nie obowiązują tylko na seanse filmowe. Przy okazji pozostałych należy się zapisać pod nr tel.: 532 389 830, 601 392 466.

Szczegóły dotyczące zajęć:

TYDZIEŃ I:

13.01 – warsztaty muzyczne. Warsztaty poprowadzą Marzena Mroczkowska i Krzysztof Michalik. W ich trakcie poznać będzie można podstawy gry na klawiszach i gitarze. Trochę także pośpiewamy. Głównym założeniem będzie jednak muzyczna zabawa w trakcie której w rytm muzyki powstanie jeden wspólny obraz stworzony przez uczestników warsztatów.

Na warsztaty obowiązują zapisy! (maksymalna liczba uczestników 25)

14.01 – na warsztatach kulinarnych będzie słodko, smacznie i kreatywnie. Co wspólnie przygotujemy – to na razie niespodzianka.

Na warsztaty obowiązują zapisy! (maksymalna liczba uczestników 25)

15.01 – seanse filmowe – to jedyne dni w trakcie, których obowiązuje podział na grupy wiekowe. Do 14 roku życia – 10:00-12:00. Powyżej 14 lat godz. 16:00.

Na seanse zabieramy ze sobą kocyk i poduszkę!

Nie obowiązują zapisy!

16.01 – warsztaty mydlarskie. W trakcie warsztatów pod okiem pani Renaty Pliszki nauczymy się samodzielnie tworzyć mydła z naturalnych składników.

17.01 – zajęcia wyjazdowe do Kresowej Osady – manufaktura szkła. Zajęcia rozpoczniemy o godz. 11:00. Zbiórka o godz. 10:00 w Centrum Kultury w Wielkich Oczach. Warsztaty potrwają ok 1,5 godz. Powrót planowany jest na godz. 13:00. Zabieramy ze sobą drugie śniadanie, które zjemy w trakcie podróży. Na wyjazd konieczne jest podpisanie zgody przez rodziców (można ją pobrać poniżej lub w osobiście w trakcie trwania zajęć w CK).

TYDZIEŃ II:

20.01 – pod okiem pani Małgorzaty Gościak – Borchowiec doświadczonej florystki przygotujemy upominki na dzień babci i dziadka.

21.01 – w tym dniu spotkamy się z Karoliną Witt i paniami z KGW Kobylnica Ruska. Na zajęciach artystycznych powstaną piękne kartki na dzień babci i dziadka.

22.01– kino (zasady takie jak w pierwszym tygodniu ferii).

23.01 – warsztaty rysunku – „Superbohater – kto to taki i dlaczego nosi skarpety”, które poprowadzi Szymon Teluk – ilustrator, autor komiksów.

Superman, Batman, Spiderman, Człowiek-marchewka i każdy kto dziwnie się ubiera i ratuje świat. Ukażemy dzieje tych dziwnych postaci i spróbujemy wymyślać i narysować własnych superbohaterów, którzy mieszkają po sąsiedzku lub którymi sami możemy się stać.

Superbohaterowie istnieją już 70 lat ale mają też swoich poprzedników o setki lat starszych. Pojawiali się pod wpływem najdziwniejszych pomysłów i inspiracji. Przez ten cały czas wymyślono ich tysiące, a ich przygody możemy wciąż śledzić, dziś już także na ekranach kin, a nie tylko komiksu. Powstawali nie tylko za oceanem. Biały Orzeł, Kapitan Niepalny to polscy superbohaterowie mieszkający i działający w naszym sąsiedztwie. Uczestnicy poznają zasady tworzenia takich postaci. Jakie znaczenie ma peleryna i maska, dlaczego obdarzamy bohaterów supermocami… Każdy choć raz w życiu wyobrażał sobie, że takim wojownikiem zostanie może zrealizować swoje marzenie. Nauczymy się także rysować mięśnie oraz elementy strojów bez których prawdziwego superbohatera nie sposób sobie wyobrazić.

24.01 – bal maskowy na zakończenie ferii.  Na bal – w miarę możliwości przychodzimy w przerabianiu. Istnieje możliwość skorzystania ze strojów dostępnych w Centrum Kultury w Wielkich Oczach.   

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY!


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here