Nowi funkcjonariusze w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej

8

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się pierwsze w tym roku ślubowanie przyjętych funkcjonariuszy. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza oddziału oraz bliscy 21 młodych strażników granicznych.

W piątek (03.01) Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Rogoz odebrał ślubowanie od 21-osobowej grupy nowo przyjętych funkcjonariuszy. Uroczystość odbyła się w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej oraz rodzin funkcjonariuszy.

Komendant zwracając się do nowo przyjętych pogratulował im pozytywnego zakończenia długotrwałego procesu rekrutacyjnego oraz życzył powodzenia w realizacji ważnych zadań związanych z ochroną granicy zewnętrznej UE. Podziękował również licznie przybyłym rodzinom adeptów, których wsparcie w trakcie szkolenia oraz późniejszej służby będzie nieocenione – informuje w komunikacie prasowym mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy BiOSG.

Młodzi strażnicy graniczni to mieszkańcy Podkarpacia, a wśród nowo przyjętych jest 11 kobiet. Wszyscy w przyszłym tygodniu rozpoczną 8-miesięczne szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Okres ten obejmuje szkolenie podstawowe, podoficerskie oraz kilkutygodniowe praktyki. Następnie po pozytywnie zdanych egzaminach młodzi funkcjonariusze rozpoczną służbę na podkarpackich przejściach granicznych, także na przejściu w Budomierzu w gminie Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

8 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here