Żyrandol to tradycyjne oświetlenie, które pojawia się w domach i mieszkaniach od wieków. Było nawet obecne na królewskich dworach, gdzie żyrandole emitowały naturalne światło płomieni świec. Od tamtego momentu minęło już dużo czasu, pojawiła się najpierw żarówka Edisona, po czym kolejne, coraz nowsze rozwiązania, aż w końcu świat zachwycił się technologią LED. Gwarantuje ona energooszczędność, trwałość i długą żywotność oprawy, a także kilkakrotnie dłuższy czas świecenia. Żyrandole LED są więc współczesnym odpowiednikiem średniowiecznych wiszących świeczników, chociaż przybierają dzisiaj również inne, bardziej nowoczesne formy. Sprawdź, jak dobrze wybrać żyrandol z technologią LED.

Design i wzornictwo

Jesteśmy w większości wzrokowcami, co oznacza, że kupujemy oczami. To wzrok jest zmysłem, który jest najbardziej aktywny podczas zakupów, przynajmniej w ich pierwszym etapie. Żyrandol LED musi pasować do wystroju wnętrza, harmonizować się z jego stylistyką, odzwierciedlać jego charakter i podkreślać styl. Dzisiaj wybór żyrandoli jest ogromny, a wśród nich są m.in. oprawy klasyczne, które świetnie prezentują się w otoczeniu drewnianych mebli, stonowanych kolorów na ścianach oraz tkanin dekorujących pomieszczenie. Klasyczne żyrandole najczęściej mają kilka punktów świetlnych, mogą być wyposażone w materiałowe abażury, nadające jeszcze większej przytulności wnętrzu. Z kolei nowoczesne żyrandole występują w niebanalnych formach, np. okręgu zawieszonym na kilku drucikach czy też w postaci mocno błyszczących połączeń kryształów. Czasami też spotkamy się z oprawami w mocniejszych kolorach, np. czerwonym lub fioletowych. Taki żyrandol LED doskonale wyglądać będzie w minimalistycznych wnętrzach, gdzie fronty mebli są białe lub czarne z połyskującym wykończeniem. Sofa ma geometryczny kształt, a blat stolika kawowego jest wykonany ze szkła.

Jednym z większych trendów ostatnich sezonów jest styl retro i loft. To aranżacje, w których dostrzec można ducha minionych epok. Są zarówno kamienne i ceglane ściany, jak też betonowy stół i metalowe krzesła. Meble nie zawsze są z jednej serii, a np. zostały odkurzone na strychu w rodzinnym domu. Do takich wnętrz pasują żyrandole drewniane i metalowe. Doskonale sprawdzą się żarówki Edisona i oprawy druciane.

Żyrandol LED solidnie wykonany

Technologia LED to jedno z większych osiągnieć oświetleniowych naszych czasów. Zasługuje więc na dobre traktowanie oraz godnych siebie partnerów. Żyrandol powinien więc być wykonany z wysokogatunkowych materiałów. To zapewni mu trwałość i długą żywotność. Do produkcji opraw oświetleniowych wiszących najczęściej stosuje się metal, w tym też aluminium. Doskonale sprawdza się akryl, który znalazł swoje zastosowanie w produkcji mocno nowoczesnych lamp. Wśród materiałów, które należy uznać za godne polecenia, jest też drewno, ale to pozyskiwane od dostawców, prowadzących działalność zgodnie z ekologicznymi aspektami. Drewniane oprawy muszą być odpowiednio zabezpieczone i zaimpregnowane. Żyrandol LED wykonany może być też z kamienia lub betonu. To bardzo surowe propozycje, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników niebanalnego designu, ale też ponadprzeciętnej trwałości.

Wybierz też odpowiednią barwę światła. Ciepła jest doskonała do sypialni, neutralna do salonu, a chłodna do łazienki i biura.

Sprawdź żyrandole LED w sklepie ELED.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here