Co dalej z basenem w Lubaczowie?

7

Pod koniec listopada minął rok od czasu zakończenia pierwszego etapu budowy basenu miejskiego w Lubaczowie. Od tamtej pory kolejne prace przy budowie nie ruszyły. Dlaczego?

Zaraz po zakończeniu pierwszego etapu budowy (stan surowy zamknięty), władze miejskie deklarowały realizację kolejnych prac. Przez rok, przy obiekcie nie było jednak widać robotników. Mieszkańcy wysyłali do nas zapytania o przyczynę takiego stanu rzeczy. My zapytaliśmy o to w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

W związku z dokonanymi zmianami do dokumentacji technicznej dostosowującego parametry budynku do standardów budownictwa pasywnego, Gmina Miejska Lubaczów złożyła wniosek do Starosty Lubaczowskiego o zmianę pozwolenia na budowę krytej pływalni. Po uzyskaniu wymaganej decyzji, zostanie ogłoszony przetarg na II etap budowy, natomiast dokumentacja zostanie złożona do dofinansowania w ramach konkursu RPO: 3.3.1 Realizacja planów niskoemisyjnych – budynki pasywne – informuje Piotr Bednarczyk Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju.

Wnioski w naborze, o którym mowa powyżej będzie można składać od dnia 30 grudnia 2019 r. do 6 lutego 2020 r. O tym czy wniosek uzyska dofinansowanie dowiemy się nie wcześniej niż w czerwcu przyszłego roku.

7 komentarze

  1. Tragedia.tak jeskt i tak bedzie tak dlugo dopoki u wladzy nie beda ludzie ktprzy potrafia zarabiac pieniadze i wiedza jak nalezy traktowac pieniazki..Jaki wlasny biznes prowadzil Burmistrz? bo o Waldusia nie pytam..czy Lubaczow stac na rzady amatorow?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here