Turek z fałszywką wpadł w Budomierzu

4

Straż Graniczna z przejścia w Budomierzu zatrzymali obywatela Turcji, który na podstawie „fałszywki” chciał przekroczyć granicę i dotrzeć do Szwecji, by tam się osiedlić.

Do zdarzenia doszło we wtorek (10.12), kiedy to 44-letni mężczyzna zgłosił się do odprawy na wjazd do Polski w Budomierzu. W trakcie kontroli funkcjonariusz Straży Granicznej zwrócił uwagę na nieprawidłowości w zabezpieczeniach szwedzkiego dokumentu pobytowego zamieszczonego w paszporcie. Zezwolenie na pobyt miało być podstawą do podróży po Europie i osiedlenia się w Szwecji.

Szczegółowa analiza dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdziła podejrzenia – zezwolenie było w całości podrobione.

Obywatel Turcji usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa do czego się przyznał. Wiedział że dokument jest fałszywy, jednak chęć przedostania się Europy Zachodniej była silniejsza i zdecydował się podjąć ryzyko. Przyznał, że fałszywkę załatwił mu brat mieszkający w Sztokholmie i to właśnie do tego miasta chciał ostatecznie dotrzeć. Na miejscu chciał pracować jako budowniczy – informuje w komunikacie Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Cudzoziemcowi odmówiono wjazdu i skierowano z powrotem na Ukrainę.

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here