Pierwszy w Lubaczowie turniej robotyki

0

Po raz pierwszy w Lubaczowie w szranki rywalizacji staną miłośnicy nauk ścisłych i klocków LEGO. 15 grudnia o godz. 9:00 w hali sportowej MOSiR przy Szkole Podstawowej nr 2 rozegrany zostanie turniej robotyki.

Fot. Spice Gears Academy Podkarpackie

W zawodach weźmie udział 14 drużyn, które reprezentować będą Lubaczów, Cieszanów, Jarosław i Sieniawę. Wraz ze zbudowanymi robotami będą rywalizować ze sobą w kilku kategoriach. Dla uczestników będzie to sprawdzian przed głównymi zawodami First Lego League, które odbędą się w Kraśniku 11 stycznia 2020r.

– Szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami. Będzie można porozmawiać z członkami drużyn, obejrzeć roboty zbudowane z klocków LEGO oraz ich działanie, jak również samemu będzie można zbudować i zaprogramować robota. Przewidujemy także pewne niespodzianki – zachęcają do udziału organizatorzy- Spice Gears Academy Podkarpackie.

– Bardzo mile widziani są przedsiębiorcy, którzy chcieliby wesprzeć rozwój robotyki na terenie powiatu lubaczowskiego – zapraszamy serdecznie! – dodają.

Turniej pozwoli uczestnikom konkursu rozwinąć szereg umiejętności. Doświadczą emocji związanych ze zdrowym konkurowaniem, zarówno na arenie, jak i poza nią. Młodzi ludzie rozwiną swoje kompetencje społeczne i zawodowe, będą uczyć się poprzez zabawę i nawiązywać przyjaźnie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here