Zmiany w Biurze Powiatowym ARiMR w Lubaczowie

25

Mariusz Borowiec nie jest już kierownikiem Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lubaczowie. Złożył rezygnację.

Przypomnijmy, że Mariusza Borowca na stanowisko kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Lubaczowie powołała w połowie lutego 2016 roku Teresa Pamuła, która miesiąc wcześniej objęła stanowisko dyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR w Rzeszowie. Mariusz Borowiec był merytorycznie przygotowany na to stanowisko, bo w lubaczowskim biurze ARiMR pracuje od 2006 roku. Jest też absolwentem Politechniki Rzeszowskiej na kierunku „Organizacja i Zarządzenia”, ukończył także studia podyplomowe na kierunku „Wspólna Polityka Rolna i Rozwój Obszarów Wiejskich – zarządzanie Funduszami Strukturalnymi” oraz „Systemy Informacyjne Zarządzania”.

O zmianach w Biurze Powiatowym poinformowali nas Czytelnicy, a fakt ten potwierdziliśmy w ARiMR.

W dniu 28.11.2019 r. Pan Mariusz Borowiec na własną prośbę został odwołany ze stanowiska Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Lubaczowie – informuje Izabela Kulaga, Główny Specjalista ds. Informacji i Promocji Podkarpackiego Oddziału Regionalnego

Ani Agencja, ani pytany przez nas sam zainteresowany nie podają przyczyn takiej decyzji.

W chwili obecnej, tj. na dzień 11.12.2019 r. w Lubaczowskim Biurze Powiatowym nie ma osoby pełniącej obowiązki Kierownika BP, Zastępcą Kierownika BP w Lubaczowie jest Pani Marlena Golenia – dodaje Izabela Kulaga.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

25 komentarze

 1. Że Pani Marlena, najbardziej niekompetentna osoba w tym gronie, obejmie kiedyś to stanowisko za „zasługi” było wiadomo już od dawna. Ale że tak szybko? Przecież poprzednik też był „namaszczony” przez PIS, ale miał chociaż jako takie pojęcie w tym temacie. Czym podpadł, że na jego miejsce (był w sumie doświadczonym i kompetentnym pracownikiem), zajęła „laleczka”, którą bardziej będzie interesować stan paznokci i fryzury, niż sprawy, które powinna nadzorować i którymi kierować oraz za nie odpowiadać?

 2. Nie kojarzę Pana Borowca z żadnych imprez z rolnikami, cały czas myślałam że kierownikiem jest Pani Golenia.Jako opiekun Kół Gospodyń Wiejskich w naszym powiecie to lepszej nikt nie ma na Podkarpaciu. Wszystko wie pierwsza,a jak nie wie, to i do Warszawy zadzwoni. A to że ktoś długo pracuje wcale nie znaczy, że dobrze kieruje ludźmi.

  • Nic dziwnego, że Pani nie kojarzy. Pan Borowiec po prostu pracuje i wypełnia swoje obowiązki, a nie śmiga po imprezach. M. in. po tym poznajemy dobrego menadżera i pracownika. Jeżeli Pani Golenia sprawdza się w roli przewodniczącej/prezeski czy kogo tam macie, niech piastuje tam stanowisko, a nie w sektorze rolnym o którym ma raczej słabe pojęcie.

   • Imprezy branżowe są po to, aby wymieniać poglądy, rozmawiać, mieć odwagę zabrać głos publicznie, wyjść do ludzi, poinformować ich o możliwościach. I to są również obowiązki menadżera. Bez tej umiejętności można być rzeczywiście jedynie dobrym pracownikiem. Wiedzę można zawsze poszerzyć i uzupełnić.

    • Nikt nie kwestionuje działalności Kół Gospodyń Wiejskich. To nawet dobrze, że takie inicjatywy istnieją oraz powstają nowe. Mam jednak nieodparte wrażenie, że nie rozumie Pani działalności Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o której jest mowa w artykule. Nie wiem czy Pani wie, ale ARiMR organizuje różne spotkania z przedstawicielami różnych sektorów działalności rolniczej i okołorolniczej. Takie spotkania są zazwyczaj otwarte, a informacje o nich znajdzie Pani na stronie internetowej Agencji. Dlatego proszę sobie imprezować do woli, nikt nikomu nie broni, ale proszę nie przeszkadzać z funkcjonowaniu BP ARiMR. Pracownicy Agencji będą Państwu wdzięczni jeżeli zabierzecie sobie Marlenę z biuro. Gwarantuje to Pani. Wówczas będzie mogła więcej czasu poświęcić na imprezy.

 3. A mnie to wcale nie dziwi.ma przecież wysoko posadowionego patrona.choć przyznam że posada w którą celowałem dla tej Barbie to asystentka na wiejskiej. Znam ja od dawna i nie mogę się nadziwić jak osoba z tak buuujną wyobraźnią ( czyt. buuujną) może kierować tak świetna jednostką jak BP ARIMR Lubaczów, gdzie pracuje wielu świetnych merytorycznie przygotowanych pracowników.

 4. Poprzedni kierownik pracował w ARiMR od 2006 roku ,więc chyba miał dużą wiedzę na ten temat.O jego następczyni przyznam ,że niewiele wiem.Jaki ma staż pracy, jakie funkcje i stanowiska pełniła uprzednio,czy ma przygotowanie merytoryczne?Kojarzę ją jedynie ze zdjęć,gdzie zawsze jest w towarzystwie pani poseł.

 5. Jako pracownik powiem tylko, że to korzystna zmiana i ci, którzy tu pracują o tym wiedzą. A pozory mylą, nie to złoto co się świeci. A reszcie życzę takiego kierownika jak Marlena Golenia , wtedy może zobaczylibyście co to znaczy dobry manager. Zawiść nie zna granic.

 6. Czym się martwicie? Jedną z dewiz Pani Marleny jest: ,,od tego są ludzie” . Tak więc spokojnie ARiMR nie upadnie bo ma pracowników z dużym doświadczeniem i mocnym charakterem. A ta Pani jest a zachwile może jej nie być. Ciekawe jest tylko to, że wszystko tak po cichutku bez pompy???

 7. A jaka pompa ma być skoro Pani Golenia od kilku lat jest zastępcą i oficjalnie nie została powołana jeszcze na stanowisko kierownika biura? A jaka pompa była przy wcześniejszych powolaniach bo jakoś sobie nie przypominam? Jest dobrym zarządzającym, na stanowisku zastępcy kierownika sprawdziła się dobrze, nawet bardzo.

Comments are closed.