XXII Konkurs „Wiem wszystko o mojej miejscowości” już na nami

0

W piątek (06.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie odbyło się uroczyste podsumowanie XXII edycji konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”. Wydarzenie od ponad dwóch dekad niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli ze szkół naszego powiatu.

W tym roku w sumie na konkurs wpłynęły 42 prace (12 historycznych, 17 plastycznych, 13 kompletów zdjęć), przygotowane pod kierunkiem 14 nauczycieli z 9 szkół z terenu powiatu lubaczowskiego. Autorami prac było 44 uczniów.

Prace historyczne oceniała komisja w składzie: przewodniczący – dr Zygmunt Kubrak – historyk, regionalista miłośnik ziemi lubaczowskiej, emerytowany dyrektor Muzeum Kresów, Ryszard Antonik – historyk, emerytowany dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie i Dariusz Sałek – historyk, adiunkt, historyk Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Po dokonaniu oceny prac i analizie punktacji komisja postanowiła przyznawać nagrody i wyróżnienia:

1 miejsce zdobyły: Martyna Czerniak i Natalia Kobiałka z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie za pracę „PRL” – opiekun Zygmunt Krasiński;
2 miejsce zdobył: Patryk Komenda ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach za pracę „Żywa historia i dzień dzisiejszy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie” – opiekun Tymoteusz Furgała;
3 miejsce przyznano: Karolinie Mazurkiewicz z Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie za pracę „Dworek szlachecki w Nowym Siole wczoraj i dziś” – opiekun Marcin Łabisz.

Wyróżnienia otrzymali autorzy trzech prac: Natalia Horoszko ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Różanieckiej za pracę pt. „Śniłówka”– opiekun Justyna Grechuta, Justyna Cichocka i Angelika Wójcik ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach za pracę „Jest się czym pochwalić” – Nadleśnictwo Oleszyce – opiekun Tymoteusz Furgała i Emil Jedlićka z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie za pracę „Nieistniejące przysiółki w okolicy wsi Tymce” – opiekun Zygmunt Krasiński.

Prace plastyczne oceniali: przewodniczący – Janusz Szpyt – artysta plastyk z Lubaczowa, który przez wiele lat pełnił funkcję instruktora w MDK Lubaczowie i Stanisław Sobczyk – artysta plastyk, emerytowany instruktor MDK w Lubaczowie.

Po dokonaniu oceny prac jurorzy postanowili nagrodzić następujące:

1 miejsce zdobył: Kacper Mazur za pracę pt. „Cerkiew w Łówczy” wykonaną pod kierunkiem Grzegorza Wajsa z Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej.
2 miejsce zdobyła: Sofia Lychman za pracę pt. „Cerkiew św. Onufrego w Oleszycach” wykonaną pod kierunkiem Anny Kubrak z Zespołu Szkół w Oleszycach.
3 miejsce zdobył: Marcin Grona za pracę wykonaną pod kierunkiem Iwony Pelc-Żurawel z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie.

Wyróżnienia otrzymali: Piotr Krzyszycha za pracę pt. „Cmentarz. Huta Różaniecka” wykonaną pod kierunkiem Grzegorza Wajsa z Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej, Paulina Krzemieniecka za pracę wykonaną pod kierunkiem Moniki Garbacz z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, Sara Kostecka za pracę wykonaną pod kierunkiem  Beaty Sobków – Pawlik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielkich Oczach.

Prace fotograficzne z kolei oceniali: przewodniczący – Tomasz Michalski – fotograf, miłośnik Roztocza i ziemi lubaczowskiej i Henryk Wacnik – od wielu lat właściciel studia fotograficznego, fotograf, filmowiec.

Po dokonaniu oceny kompletów zdjęć komisja postanowiła nagrodzić następujące osoby:

1 miejsce zdobył: Dominik Maciejewicz z Zespołu Szkół w Oleszycach za komplet fotografii pt. „ Cerkiew w Cieszanowie” wykonany pod kierunkiem Anny Kubrak.
2 miejsce zdobyła: Maja Mróz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach za komplet fotografii pt. „Cerkiew pw. św. Onufrego w Oleszycach” wykonany pod kierunkiem Renaty Kisały.

Komisja przyznała dwa równorzędne trzecie miejsca dla: Pauli Mazur ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach za komplet fotografii pt. „Cerkiew w Borchowie” wykonany pod kierunkiem Renaty Kisały oraz Patrycji Mazur ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach za komplet fotografii pt. „Cerkiew w Borchowie” wykonany pod kierunkiem Renaty Kisały.

Wyróżnienia otrzymali: Gabriel Borysewicz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach za pracę pt. „Cmentarz Żydowski”- wykonaną pod kierunkiem Renaty Kisały i Oliwia Grabik ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach za pracę pt. Greckokatolicka Cerkiew pw. św. Onufrego w Oleszycach” wykonaną pod kierunkiem Renaty Kisały.

Organizatorami tegorocznej edycji konkursu były następujące instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, Urząd Miasta Lubaczów, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Muzeum Kresów w Lubaczowie i Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej.

Uroczystość zainaugurował występ artystyczny młodzieży pod opieką Marka Kindrata, instruktora Miejskiego Domu Kultury.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.

elubaczow.com, MBP w Lubaczowie


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here