Radruż: Otwarto wystawę upamiętniającą śp. Janusza Burka

0

W 10. rocznicę śmierci śp. Janusz Burka możemy podziwiać obrazy, szkice i zdjęcia tego pedagoga, regionalisty, artysty, człowieka o zacięciu społecznym, który związany był z Ziemią Lubaczowską. W niedzielę (8.12) w budynku muzealnym przy Zespole Cerkiewnym w Radrużu odbył się wernisaż wystawy „Dziedzictwo utrwalone. Rzecz o Januszu Burku”.

W czasie wernisażu działalność Janusz Burka w zakresie malarstwa, grafiki, fotografii i ochrony dziedzictwa kulturowego przybliżył komisarz wystawy Janusz Mazur. Następnie odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu Karoliny Kopy-Jonak i Ryszarda Urbana. Zebrani obejrzeli także fragment filmu dokumentalnego z udziałem Janusza Burka i podzielili się wspomnieniami o nim. Na zakończenie zaproszono gości na poczęstunek przygotowany przez KGW „Rozdrożanka” z Radruża.

Na otwarcie wystawy przybyli liczni goście, w tym m.in.: córki Janusza Burka – Małgorzata Stelmach i Jadwiga Burek-Otręba z rodziną, Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis.

Wystawę zorganizowało Muzeum Kresów w Lubaczowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Horyńcu-Zdroju. Ekspozycję można zwiedzać do 31 marca 2020 r.

Galeria zdjęć, fot. Gminy Horyniec-Zdrój.

AH, elubaczow.com, muzeumkresow.eu

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here