Lubaczowski MOPS na „czarnej liście” pomocy społecznej

0

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaczowie znalazł się na „czarnej liście” stworzonej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. I nie chodzi tu o jakość pracy zatrudnionych tam pracowników, a o wyjątkowo niskie wynagrodzenia pracowników socjalnych tej instytucji.

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej po raz drugi opublikowała listę 100 gmin i miejscowości z najniższymi wynagrodzeniami pracowników socjalnych w Polsce. Nie jest jednak jej autorem.

Lista została stworzona przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w oparciu o dane pozyskane bezpośrednio od pracodawców i według stanu na dzień 30 kwietnia 2019 r. – pisze na swojej stronie PFZPSiPS.

Na liście znajduje się 100 gmin, w których średni poziom wynagradzania pracowników socjalnych jest najniższy w Polsce. Jako jedyny samorząd z powiatu lubaczowskiego w niechlubnej setce znalazła się gmina miejska Lubaczów, której podlega Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Poprzez publikację listy Federacja chce zmobilizować włodarzy, by zwrócili uwagę na ten problem.

Każdy z włodarzy będzie jednak mógł zadbać o to by nazwa jego gmina zniknęła z czarnej listy. Wystarczy, że wykaże, iż podjął realne i konkretne działania zmieniające faktyczne uposażenie pracowników pomocy społecznej. W ubiegłym roku upublicznienie samorządów, które płaciły najgorzej, a także apele federacji wpłynęły na samorządowców – twierdzi Małgorzata Lachcik, przewodnicząca Podkarpackiego Związku Zawodowego Pracowników Pomocy Społecznej.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here