Za nami jubileuszowa edycja konkursu „Looking for Talents”

0

W Zespole Szkół w Oleszycach rozstrzygnięto jubileuszową edycję konkursu recytatorskiego „Looking for Talents”. Wydarzenie zorganizowane pod hasłem „A wariat to lepszy gość” poświęcone było poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Do rywalizacji zgłosili się uczniowie ze szkół podstawowych i średnich powiatu lubaczowskiego, którzy prezentowali wiersze poety w języku polskim i wybranym języku obcym. Występy artystyczne młodzieży oceniali jurorzy: Piotr Zubowski – dyrektor Powiatowego Centrum Kultury, Paweł Sroka – aktor rzeszowskiego Teatru Przedmieście, Michał Kurek – aktor teatralny i filmowy (laureat Looking for Talents w 2011 i 2013 roku), Maria Serkis – germanistka, Agnieszka Niemiec – anglistka, a galę prowadziła polonistka – Anna Kubrak.

Jubileuszowa edycja była okazją do zaprezentowania historii konkursu, ekspozycji pamiątkowych zdjęć oraz nagrań filmowych, związanych z wizytą krakowskich poetów Józefa Barana i Ewy Lipskiej, którzy oceniali występy w latach 2015 i 2016. Niezwykłym przeżyciem było także spotkanie z laureatem I edycji tego konkursu – Michałem Kurkiem, który podzielił się z młodzieżą swoimi uwagami odnośnie interpretacji tekstu i gry aktorskiej. Cennych wskazówek udzielił także Paweł Sroka, aktor i instruktor teatralny, który znalazł czas na indywidualne rozmowy z uczestnikami konkursu.

Jury po wysłuchaniu 36 recytatorów przyznało nagrody.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Jan Kaczor, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaczowie,
II miejsce – Łucja Krzych, Szkoła Podstawowa w Horyńcu – Zdroju,
III miejsce – Patrycja Szychter, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaczowie.

W kategorii szkół średnich:

I miejsce – Kornelia Prapagic, Zespół Szkół w Lubaczowie,
II miejsce – Agnieszka Grochowicz, Zespół Szkół w Oleszycach,
III miejsce – Kamil Ratajczak, Zespół Placówek w Lubaczowie/

Laureaci uhonorowani zostali cennymi nagrodami rzeczowymi oraz statuetkami, wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki. Fundatorami nagród i pamiątek konkursowych są: Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Urząd Miasta i Gminy w Cieszanowie oraz Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach. Organizatorzy serdecznie gratulują zwycięzcom, dziękują uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie w przygotowanie recytacji tekstów Gałczyńskiego, a fundatorom składają podziękowania za wsparcie finansowe konkursu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here