Rusza zbiórka żywności „Tak, pomagam!”. Ty też możesz pomóc potrzebującym

0

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi kolejna zbiórka żywności Caritas. Dzięki akcji „Tak, pomagam!” produkty dotrą do najbardziej potrzebujących osób.

Fot. elubaczow.com

– Boże Narodzenie, to czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się przy wigilijnym stole. – czytamy na stronie internetowej Caritas Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej.

Akcja „Tak, pomagam!” przypomina, że święta coraz bliżej i wszyscy możemy pomóc przygotować się do nich również osobom najuboższym. Celem zbiórki jest zbiórka artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, np.: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata czy słodycze dla dzieci.

W sklepach (w piątek i sobotę, 6 – 7 grudnia br.) na darczyńców będą czekać wolontariusze ubrani w charakterystyczne koszulki z logo Caritas oraz posiadający identyfikatory. Artykuły będzie można pakować do specjalnych koszy oznaczonych plakatem akcji.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, Pomagam! SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here