Gmina Wielkie Oczy: Remiza w Łukawcu już po modernizacji

0

Strażacy ochotnicy z Łukawca w gminie Wielkie Oczy doczekali się gruntownej modernizacji części swojej remizy. W sobotę (30.11) odbyło się uroczyste przekazanie obiektu do użytkowania.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem strażaków i zaproszonych gości, a jej głównym punktem było oddanie do użytku wyremontowanej części remizy OSP Łukawiec. Remont ten możliwy był dzięki wsparciu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Gminy Wielkie Oczy. Na odnowienie strażnicy udało się pozyskać prawie 50 tyś. złotych z MSWiA. Całość inwestycji to koszt ponad 77 tyś zł (pozostała cześć pochodziła z budżetu Gminy Wielkie Oczy).

W sobotniej uroczystości wzięli udział m.in.: Sekretarz Stanu w Kancelarii Rady Ministrów Anna Schmidt – Rodziewicz, Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, st. bryg. mgr inż. Daniel Dryniak – Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, Wicestarosta Paweł Głaz, Wójt Gminy Wielkie Oczy Albert Hawrylak, Przewodniczący Rady Gminy Wielkie Oczy Zenon Kociołek, mł. bryg. Janusz Jabłoński – Komendant Powiatowy PSP w Lubaczowie, dh Tomasz Lorenc – Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Lubaczowie, strażacy z PSP w Lubaczowie, prezesi jednostek OSP z gminy Wielkie Oczy, księża: ks. kapelan Sławomir Szewczuk, ks. proboszcz Janusz Sokołowski i ks. wikary Paweł Dynaka.

Remont strażnicy w Łukawcu to kolejny – długo wyczekiwany etap prac. W planach jest jeszcze dokończenie garażu i zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Wielkie Oczy.

elubaczow.com, wielkieoczy.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here