Znamy zwycięzców Powiatowego Konkursu Historycznego

0

Podjęli się badań nad historią powiatu lubaczowskiego związaną z wydarzeniami, które miały miejsce we wrześniu 1939 r., zgłębili swoją wiedzę i w piątek (29.11) w budynku głównym Muzeum Kresów w Lubaczowie stanęli do Powiatowego Konkursu Historycznego „Dziedzictwo. Dzieje i Kultura Powiatu Lubaczowskiego”.

Zwycięzcą konkursu został Kacper Pilipkiewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie.

Konkurs odbył się pod hasłem „Wrzesień 1939 roku w powiecie lubaczowskim”. Przebiegał w dwóch etapach – szkolnym, który przeprowadzony został przez komisje szkolne. One zakwalifikowały po trzech uczniów do drugiego  etapu – powiatowego.  Konkurs uwzględniał zagadnienia: walki oddziałów Wojska Polskiego we wrześniu 1939 r. w powiecie lubaczowskim, szlak bojowy 39. Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich i lubaczowskiego Batalionu Obrony Narodowej w kampanii wrześniowej 1939 r., sylwetki dowódców wrześniowych związane z powiatem lubaczowskim, sytuacja ludności cywilnej powiatu lubaczowskiego w pierwszych dniach wojny. 

Zwycięzcą konkursu został Kacper Pilipkiewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie. Drugie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Oleszycach Izabela Maciąg, a trzecie miejsce wywalczył Patryk Wawreńczuk również ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach. Wyróżnienie otrzymali: Igor Furgała i Krystian Majdan z lubaczowskiej „Dwójki” oraz Michał Broź z „Jedynki”.

Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Lubaczowskiego. Organizatorami rywalizacji byli: Muzeum Kresów w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej.

Galeria zdjęć, fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here