Nieatrakcyjny kolor uzębienia negatywnie wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale także i samopoczucie. Obecnie coraz więcej osób zmagających się z tym problemem decyduje się na wykonanie profesjonalnego zabiegu wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Niestety choć zabieg jest skuteczny i w pełni bezpieczny to jego największym minusem jest wysoka cena, co zachęca do skorzystania z domowych metod wybielania zębów. Co wpływa na naturalny kolor naszych zębów? Jak rozjaśnić uśmiech przy pomocy domowych sposobów? Która z profesjonalnych metod wybielania zębów jest najlepsza?

Jakie czynniki wpływają na kolor naturalnego uzębienia?

Naturalny odcień uzębienia uzależniony jest od wielu różnych czynników. Jednym z najważniejszych są predyspozycje genetyczne, które w dużej mierze decydują o kolorze zębiny i szkliwa. Posiadacze “naturalnie białych” zębów nie mają zazwyczaj większego problemu z ich wybielaniem, sytuacja komplikuje się wówczas, kiedy na zabieg rozjaśniania koloru szkliwa decyduje się osoba z “naturalnie ciemniejszymi” zębami. Również upływający czas wpływa na niekorzyść koloru uzębienia. Zęby wraz z wiekiem stają się ciemniejsze, co związane jest z naturalnymi procesami starzeniowymi zachodzącymi w naszym organizmie, złymi nawykami żywieniowymi, stosowaniem używek oraz przyjmowaniem niektórych leków, a także niedostatecznym zachowaniem higieny jamy ustnej.
Jak radzić sobie z przebarwieniami oraz nieestetycznym odcieniem uzębienia? W tej sytuacji do wyboru mamy dwa rozwiązania – zastosowanie domowych metod wybielania zębów lub udanie się do kliniki dentystycznej na profesjonalny zabieg.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Jak wybielić zęby przy pomocy domowych metod? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które poszukują taniego i skutecznego sposobu na rozjaśnienie uśmiechu. W pierwszej kolejności należy skupić się przede wszystkim na prawidłowej higienie oraz pielęgnacji jamy ustnej. Na polskim rynku znajduje się wiele specjalistycznych produktów w postaci past, pasków i żeli wybielających, które pozwolą nam wybielić zęby o 2-3 tony. Jak wiadomo zęby należy czyścić po każdym posiłku, niemniej jednak osoby ze skłonnością do powstawania przebarwień powinny to robić także po spożyciu kawy, herbaty, naparów ziołowych, czerwonego wina oraz innych napojów barwiących. W ostatnich miesiącach dużą popularność zyskało wybielanie zębów przy pomocy aktywnego węgla, ten znajdziemy między innymi w aptece. Rozkruszony można dodawać do pasy lub też stosować samodzielnie. Ze względu na jego silne właściwości oczyszczające zaleca się by szczotkować nim zęby raz na cztery dni.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Jeżeli długotrwałe stosowanie domowych metod nie przyniosło upragnionych rezultatów to wówczas najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się ze lekarzem dentystą. Specjalista po przeprowadzeniu konsultacji oraz ocenie uzębienia, dopasuje odpowiedni rodzaj profesjonalnego zabiegu. Szczególnie dużą sympatią wśród pacjentów cieszy się metoda rozjaśnia zębów przy użyciu lampy Beyond, która gwarantuje natychmiastowy efekt. Niestety nie wszyscy mogą wybielić zęby korzystając z zalet specjalistycznych zabiegów. Przeciwwskazaniami do ich wykonania są stany zapalne przyzębia i dziąseł, ubytki, nadwrażliwość zębów, okres ciąży i laktacji itp.

Sprawdź profesjonalne wybielanie zębów w FreshMED

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here