Zakończyły się V Lubaczowskie Dni Seniora

0

Zakończyła się V edycja Lubaczowskich Dni Seniora. W tym roku osoby starsze bawiły się od 8 do 27 listopada uczestnicząc w szeregu wydarzeń.

Fot. seniorzy.lubaczow.pl

Tegoroczna edycja niosła ze sobą wiele ciekawych inicjatyw. Święto osób starszych zainaugurowane zostało 8 listopada spotkaniem „Humor w literaturze”. W lubaczowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej wystąpili aktorzy Teatru Małych Form. Następnie seniorzy wraz z mieszkańcami Lubaczowa i gośćmi miasta uczestniczyli w koncercie „Ulicami paryskich wspomnień”. 10 listopada na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej wystąpili Wojciech Bardowski (baryton) i Krzysztof Jaszczak (fortepian).

W połowie listopada poczuć mogliśmy się jak u babci, bo 16 listopada w Domu św. Zygmunta Gorazdowskiego przy parafii św. Stanisława BM ruszyła Kuchnia Seniora. Osoby starsze częstowały m.in. słodkościami, szarpanym chlebkiem ziołowym, kanapkami z humusem, żurkiem, zupą z dyni, gołąbkami, krokietami, pierogami i sokiem z buraka. Wszystkie potrawy wzięły udział w konkursie na najlepsze danie i ciasto. Uznanie uczestników zdobyły krokiety z kapustą i grzybami oraz ciasto „Skarby jesieni”.

Seniorzy ukazali nie tylko swój talent kulinarny. 19 listopada w Centrum Aktywności Seniorów uroczyście wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „Twórczość Artystyczna Seniorów”. Komisja nagrodziła Janinę Ważną (I miejsce), Krystynę Pukę (II miejsce) oraz Teresę Strut i Genowefę Otulak (III miejsce).

Lubaczowskie Dni Seniora zakończyły się 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie osoby starsze wzięły udział w kursie tańca „Tango dla Seniora”, który połączony został z zabawą Andrzejkową.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here