Sypialnia to miejsce w którym nabieramy energii na nowy dzień, a następnie wyciszamy się wieczorem. To właśnie w tym pomieszczeniu powinniśmy czuć się najbardziej swobodnie, jak to tylko jest możliwe. Z pomocą przychodzi odpowiednia aranżacja, dzięki której wykreujemy przestrzeń sprzyjającą poczuciu prywatności oraz odprężeniu. Jak urządzić ją na tyle przytulnie, aby stała się naszym ulubionym pomieszczeniem w mieszkaniu? Podpowiadamy.

Dekoracja okna w sypialni – postaw na karnisze sufitowe

Rola odpowiedniej aranżacji okna w sypialni jest niezwykle istotna na drodze do zagospodarowania jej w taki sposób, aby stała się naszą mekką i ucieczką od codzienności. Pokój sypialny ma stać się synonimem wygody, a w dużej mierze będziemy ją zawdzięczać odpowiedniej dekoracji okna. Warto zatroszczyć się o możliwość regulacji natężenia wpadającego światła, jak również organizacji przestrzeni wokół okna. Tu świetnie sprawdzą się firany i zasłony. Aby jednak prezentowały się elegancko, trzeba postawić na odpowiedni system mocowania. Wśród nich wyróżniamy karnisze sufitowe np. takie: https://rolety.eu/pl/4-karnisze.

Karnisze sufitowe świetnie odnajdą się w sypialni którą chcemy np. optycznie powiększyć. Firany i zasłony będą powieszone bezpośrednio od sufitu, dzięki czemu wnętrze stanie się większe wzwyż. W połączeniu z jasnymi barwami tkanin uzyskamy zamierzony efekt. Z powodzeniem możemy także poszerzyć sypialnię montując karnisze sufitowe na całej długości ściany. Kwestia wybrania odpowiedniej kolorystyki. Karnisze sufitowe dają nam także możliwość wyboru. Możemy postawić na montaż jednego i na przykład przymocować do niego samą firankę tudzież zasłonę. Możemy jednak zamontować karnisze podwójne, co w praktyce oznacza, że w sypialni pojawi sią się wspomniane tkaniny w duecie. W obu przypadkach będą prezentowały się efektownie.

Łóżko jako centrum relaksu

Kiedy już wybierzemy dekoracje okna warto skupić się na newralgicznej części sypialni czyli na łóżku. Podstawą jest wybór wygodnego materaca. Z racji tego, że nasza świadomość konsumencka jest coraz większa, znacznie bardziej stawiamy na komfort snu i wiemy czym się kierować przy wyborze dobrego modelu. Skupiając się na aspekcie przytulnej sypialni nie można zapomnieć o odpowiednim designie ramy łóżka. Świetnie sprawdzą się te, które wyposażono w tapicerowane zagłowie. Doskonale ułatwia ono relaks np. wygodne wieczorne czytanie, a poza tym wprowadza miły, przytulny akcent do wnętrza.

Tkaniny, kolory i dodatki w przytulnej sypialni

Sprzyjające reksowi tkaniny, a wśród nich pledy, wszelkiej maści narzuty czy poduszki sprawdzą się doskonale, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Niemniej ważna jest wysokiej jakości pościel od której w dużej mierze zależy komfort snu. Odnośnie do kolorystyki, to dobrze jest postawić na jasne barwy, wszelkie odcienie bieli. Niemniej relaksowi będzie sprzyjać paleta baw zieleni, a także zgaszone, ciepłe szarości. Wszystko jednak zależy od naszych indywidualnych preferencji.


1 komentarz

  1. Obrazy na płótnie do sypialni to moim zdaniem zdecydowany must have tego sezonu. Nic tak nie dodaje elegancji i klimatu jak tego typu ozdoba, no i jest tyle wzorow i kolorów (ja kupowałam na dekowizja.pl) że każdy na pewno wybierze coś dla siebie

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here