Oleszyce: Chciał wręczyć 500 dolarów łapówki funkcjonariuszom SG

0

Łapówkę w kwocie 500 dolarów chciał wręczyć funkcjonariuszom Straż Granicznej z Lubaczowa mężczyzna, który wpadł z kontrabandą podczas kontroli w Oleszycach. Mieszkaniec powiatu jarosławskiego został zatrzymany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa.

Fot. BiOSG

Zdarzenie miało miejsce w sobotę (23.11) w Oleszycach. Strażnicy graniczni kontrolujący pojazdy w strefie nadgranicznej wytypowali do sprawdzenia skodę na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą auta był 70-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. W trakcie kontroli funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzane reklamówki. Okazało się, że były wypełnione nielegalnymi papierosami. Strażnicy postanowili dokładniej skontrolować pojazd i odkryli, że część kontrabandy ukryta była również w kole zapasowym auta.

Łącznie zabezpieczono nielegalne papierosy warte ponad 6 tys. złotych. Mężczyzna świadom konsekwencji prawnych kontrabandy podjął próbę skorumpowania mundurowych. Chciał wręczyć im 500 dolarów – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa do czego się przyznał. Na podstawie aktu oskarżenia sąd podejmie ostateczną decyzję o konsekwencjach.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here