Skuteczna strategia marketingowa to podstawa udanego biznesu. Obecnie największy zasięg mają kampanie promocyjne w internecie, które mogą trafić do odpowiedniego grona odbiorców. Jednak internet to nie wszystko. Tradycyjne banery reklamowe i roll upy wciąż mogą być marketingowo skuteczne, o ile zostaną dobrze zaprojektowane.

Banery reklamowe to reklamy wielkopowierzchniowe umieszczane w lokalizacjach, gdzie teoretycznie mają największą szansę na dotarcie do danego targetu. Jednak banerów nie można z łatwością przenosić, co jest możliwe w przypadku roll upów. Czym jest roll up? To rodzaj przenośnego stojaka reklamowego, który możemy wziąć ze sobą na eventy promocyjne. Rollupy reklamowe można projektować w zależności od potrzeb przedsiębiorcy i w dowolnej chwili wymieniać ich treść. Druk rollupów to zadanie dla drukarni stacjonarnych i internetowych jak www.openprint.pl, które na co dzień zajmują się profesjonalnymi usługami drukarskimi.

Projekt graficzny roll upu w kilku prostych krokach:

Zwięźle i na temat

Skuteczna reklama powinna być niezwykle prosta w przekazie. Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, na które reklama ma jedynie kilka lub kilkanaście sekund. Dlatego nie warto umieszczać długich napisów, które po prostu zostaną zignorowane przed potencjalnych odbiorców. Treść banerów reklamowych roll up powinna zawierać się w kilku, prostych zdaniach zawierających informacje najistotniejsze dla konsumentów.

Im prostszy font tym lepiej

Wydruk roll upu powinien charakteryzować się czytelną czcionką o odpowiednim rozmiarze. Skomplikowane, ozdobne kroje tekstu mogą zniechęcić odbiorców mających trudność z szybkim zapoznaniem się z treścią takiego rollupu. Wielkość liter także nie jest bez znaczenia. Rozmiar czcionki powinien być dostosowany do otoczenia i widoczny z większych odległości.

Bez dobrej grafiki ani rusz

Większość z nas jest wzrokowcami, dlatego też w pierwszej kolejności nasz wzrok przyciągają grafiki. Jaki zatem jest przepis na skuteczną szatę graficzną? Przede wszystkim liczy się jakość. Zwracając się do firm zajmujących się wydrukiem rollupów należy mieć przygotowany projekt o wysokiej rozdzielczości. Z projektem samej grafiki można się nieco „pobawić”, jednak należy uważać na przerost formy nad treścią.

Ważne informacje na pierwszym planie

Przy projektowaniu zawartości reklamy typu rollup należy mieć z tyłu głowy prawidłowe umieszczenie najważniejszych treści. Powinny one znajdować się na wysokości wzroku konsumenta, który nie będzie musiał wkładać dużo wysiłku, aby zorientować się w czym tkwi meritum reklamy.

Kontakt w widocznym miejscu

Aby reklama była skuteczna, musi posiadać wszelkie niezbędne dane kontaktowe, dzięki którym potencjalny klient ma możliwość zdobyć bardziej szczegółowe informacje. Przedsiębiorcy decydujący się na wydruk rollupu najczęściej umieszczają numer telefonu, adres strony internetowej czy adres siedziby firmy w dolnej części baneru. Oprócz tradycyjnych form kontaktu, warto również zamieścić namiary na konta społecznościowe, bez których obecnie nie wyobrażamy sobie życia.

Jak zamówić roll up?

Przed projektowaniem grafiki mającej znaleźć się na plakacie reklamowym, należy dokładnie przemyśleć jego rozmiar. Roll up wymiary dostosowane do otoczenia to baza skutecznej reklamy. Do najczęściej wybieranych rozmiarów należą wydruki 85x200cm i 100x200cm. Cena rollupów w standardowych rozmiarach oscyluje między 120 a 180 zł netto. Koszty oczywiście różnią się w zależności od producenta i stosowanych przez niego materiałów.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here