„Mobilna Warsztatownia” w Cieszanowie

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie po raz kolejny zorganizowała ciekawe warsztaty. Tym razem uczniowie z Dachnowa uczyli się jak „malować światłem” przed obiektywem.

Ostatnie warsztaty to efekt współpracy cieszanowskiej placówki z Fundacją 5 Medium z Lublina. Tym razem w ramach „Mobilnej Warsztatowni” odbyły się zajęcia malowania światłem przed obiektywem aparatu. Jest to technika fotograficzna, która wykorzystuje długi czas naświetlania w aparacie oraz użycie sztucznego światła do naświetlenia zdjęcia. To prosta technika, wymagająca głównie wyobraźni oraz podstawowych informacji na temat ustawień aparatu, ale umożliwiająca otrzymanie niezwykłych efektów świetlnych i rysowania np. w powietrzu.

Dzieci były mocno zaangażowane w warsztaty. Co jakiś czas z ich ust wydobywały się okrzyki zdumienia „WOOOOOW”. W celu uzyskania wielobarwności na fotografii „pomalowanej światłem” – stosowali kolorowe filtry, zakładane bezpośrednio na latarkę, hula-hop ew. na inne źródła światła – pisze na swoim profilu społecznościowym MBP w Cieszanowie.

Jak widać w poniższej galerii uczestnikom warsztatów, którymi byli uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Dachnowie, nie brakowało pomysłów i kreatywności.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Cieszanowie.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here