Chemia z zagranicy bije rekordy popularności. Zdarza się, że zagraniczne środki cieszą się lepszą opinią i większym uznaniem niż te rodzime. Dotychczas środki czystości pochodzące od naszych zachodnich sąsiadów cieszyły się największym uznaniem i uważane były za te mające najwyższą jakość, ale ostatnimi czasy na rynku zaczyna być coraz bardziej widoczna chemia z Włoch. Skąd wziął się fenomen chemii włoskiej? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Włoski styl

Rodzaj i typ produktów bardzo często utożsamiany jest z krajem, z którego pochodzi. I tak Niemcy kojarzą się z solidnością i skutecznością. Włochy to kraj kojarzony nie tylko z doskonałą kuchnią, ale także z wyczuciem stylu, klasą, pięknem i elegancją. Rzym i Mediolan to stolice światowej mody. Włoszki i Włosi bardzo dbają o siebie, swoją skórę i stawiają na wysokiej jakości ubrania, a także jak najlepszą pielęgnację. Specjalne ubrania wymagają rzecz jasna specjalnego traktowania, więc kosmetyki i środki czystości pochodzące z Włoch uznawane są za takie, które nadają się do zadań specjalnych i dopiorą plamy nawet na delikatnym i luksusowym sweterku, poplamionym resztkami makijażu czy sosem pomidorowym. To właśnie dlatego chemia z Włoch kojarzona jest z cechami, które przychodzą nam na myśl gdy pomyślimy o włoskich regionach. 

Nowość warta przetestowania

Mimo tego, że chemia niemiecka cieszy się sporym zainteresowaniem konsumentów, warto przetestować także inne możliwości. Chemia angielska czy chemia włoska to jedne z nich! Dlaczego jeszcze warto postawić na włoskie środki czystości? Tego typu produkty bardzo często nie tylko piorą, ale mają także szereg dodatkowych cech, bardzo ważnych dla konsumentów, które nie są jednocześnie spotykane w chemii z innych krajów. Jedną z nich jest piękny zapach włoskich środków. Zapachy środków do prania czy płukania są naprawdę ciekawie skomponowane, a przy tym wyróżniają się także odpowiednią intensywnością. Nie są one męczące dla nosa, jednak przyjemny zapach towarzyszy nam ilekroć założymy na siebie coś wypranego we włoskim środku. Jedną z popularniejszych włoskich marek jest Felce Azzurra (dostępna tutaj: https://eurochemia.com/32_felce-azzurra), która w swojej ofercie ma liczne płyny do prania, koncentraty do płukania, a nawet żele pod prysznic. Wszystkie z nich cechują się niezwykłymi nutami zapachowymi. Płyn do prania nie musi pachnieć zwyczajnie, a zapach nie musi nam towarzyszyć tylko bezpośrednio po praniu, o czym przekonują nas środki produkowane we Włoszech!

Skuteczność

Mimo skojarzeń tej właściwości głównie z chemią niemiecką, środki produkowane we Włoszech także cechują się wysoką skutecznością. Mają one nie tylko niezwykły zapach, ale dodatkowo (a raczej przede wszystkim!) pozwolą na pozbycie się z ubrań niechcianych plam. Włoskie środki do prania są także wydajne, dlatego bardzo często posłużą nam długo, a my będziemy mogli cieszyć się ich skutecznością i czystymi tkaninami przez wiele tygodni. 

Produkty luksusowe

Chemia włoska bardzo często sprawia wrażenie marek premium. Dzieje się tak ze względu na utożsamianie włoskich marek z luksusem i elegancją, którego to skojarzenia starają się trzymać włoscy producenci. Zapewniają nam oni wysokiej jakości produkty. W ich składach można znaleźć naturalne substancje najlepszej jakości, które przyczyniają się do dbania o nasze ciała i ubrania. Pomimo tego, że produkty te są bardzo dobre, ich cena wcale nie jest tak duża, jak może się wydawać! Marki takie jak Coccolino czy Malizia oferują produkty cechujące się naprawdę znakomitą jakością, a przy tym są stosunkowo niedrogie.

Do kąpieli i mycia

Włoskie marki oferują nam nie tylko szeroki asortyment produktów do prania, ale jak już wspomnieliśmy, w ich ofercie znajdują się także kosmetyki do kąpieli. Kremowe płyny i żele zawierają bardzo dużo drogocennych składników, które pomagają dbać o piękno i zdrowie naszej skóry. Olejki rewitalizujące zawarte w produktach Tesori d’Oriente odświeżają całe ciało, dodatkowo pozostawiając skórę miękką, nawilżoną i delikatną. Piękne nuty zapachowe przenoszą nas w świat relaksu i subtelności. Produkty do kąpieli zostały stworzone z najlepszych składników, które zawarte są w każdej buteleczce kosmetyku.  Marka ta ma także w swojej ofercie mydła w płynie w poręcznych i eleganckich opakowaniach. Kosmetyki te mogą być stosowane nie tylko do rąk, ale także do twarzy i całego ciała, przez co są naprawdę bardzo uniwersalne! Ich zmiękczające i nawilżające działanie to coś, co pokochasz! 

Potrzeby klientów

Obecnie konsumenci mają coraz bardziej zróżnicowane potrzeby i wymagania. Zwykłe mydło czy najtańszy środek już zdecydowanie im nie wystarcza. Współcześnie coraz większy nacisk kładziony jest na ekologiczne rozwiązania ze względu na wzrastającą świadomość dotyczącą naszego wpływu na planetę. Aby zapobiec jej niszczeniu i przyczynianiu się do negatywnych skutków ingerencji człowieka w środowisko naturalne, zaczęły powstawać ekologiczne środki czystości, które obecnie zdobywają coraz większą popularność. Również włoscy producenci mają tego typu przyjazne naturze rozwiązania w swojej ofercie. Środki Dual Power to proekologiczne żele do zmywarek, żele do mycia naczyń, płyny do szyb i odtłuszczacze w sprayu. Produkty te są bezpieczne dla środowiska, bazują na składnikach pochodzenia naturalnego i przy tym cechują się wysoką skutecznością i wydajnością, usuwając jednocześnie wszystkie zanieczyszczenia. 

Jak się okazuje, chemia z Włoch to nie tylko wrażenie luksusu oraz przepiękne zapachy, utrzymujące się na naszych ubraniach przez długi czas. To także niezwykła skuteczność i delikatność dla naszej skóry oraz dbanie o jej odpowiednie nawilżenie. Włoskie środki są jeszcze niedoceniane, chociaż oferują ją takie sklepy internetowe, jak np. Eurochemia. Warto przetestować drzemiący w nich potencjał i na własnej skórze przekonać się o możliwościach i zaletach, jakie daje chemia z Włoch!


echo adrotate_group(5);

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here