Wieczór lokalnych twórców z Grzegorzem Wlazło i Fraktale

0

Przed nami kolejne spotkanie w ramach cyklu „Wieczór lokalnych twórców”. Tym razem organizatorzy zapraszają 23 listopada (sobota) o godz. 18:00 do sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach.

W czasie spotkania zaprezentowane zostaną prace Grzegorza Wlazło z Oleszyc, rysownika z powołania, artysty plastyka z wykształcenia i grafika komputerowego z zawodu. Płynnie operuje on językiem wizualnym, uprawiając zarówno grafikę użytkową, jak i malarstwo cyfrowe. W chwilach, gdy nie tworzy czyta fantastykę i pochłania produkty interaktywnej rozrywki.

W trakcie wieczoru wystąpi także zespół Fraktale, w którym gra nasz rodak – Michał Naróg. Fraktale to krakowski kwartet z pogranicza muzyki eksperymentalnej, psychodelicznej i dark jazzu. Grupa może pochwalić się dwoma albumami studyjnymi, a także wydawnictwem koncertowym „On the Road”.  Inspiruje ich odwaga i bezszablonowość twórców. W maju 2019 r. zespół wygrał Grand Prix na festiwalu Jazz in The Park w Cluj-Napoca w Rumunii, a także zagrał podczas głównego festiwalu Jazz In The Park. Tegoroczna jesień przyniosła im kolejną trasę koncertową, podczas której zespół zagrał m.in. w Krakauer Haus w Norymberdze, U bílýho černocha w Česká Lípa, miejskim muzeum w Volyne, poznańskim Panu Garze, czy krakowskim teatrze Barakah, gdzie Fraktale wystąpili wspólnie z francuskim zespołem Buckshot Gala.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here