Przed nami jubileuszowa odsłona konkursu recytatorskiego „Looking for talents”

0

Można już zgłaszać się do udziału w jubileuszowej X edycji powiatowego konkursu recytatorskiego „Looking for talents”. Uczestnicy będą prezentować swoje umiejętności 3. grudnia w auli Zespołu Szkół w Oleszycach.

Fot. ZS Oleszyce, arch.

Tegoroczne spotkanie pod hasłem „A wariat to lepszy gość” poświęcone zostanie twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku, mistrza groteski i absurdalnego humoru, twórcy poszukującego w swej poezji najważniejszych wartości i możliwości otwarcia jej na surrealistyczny świat wyobraźni, artysty budzącego żywe emocje i polemiki. Jak pisał o nim Gustaw Herling Grudziński „Gałczyński jest poetą łatwym dla czytelników, a bardzo trudnym dla krytyków”.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół średnich powiatu lubaczowskiego. Jego celem jest rozwijanie zdolności recytatorskich i językowych młodzieży, wyszukiwanie talentów oraz zainteresowanie młodych ludzi współczesną poezją. Uczestnicy zmagań konkursowych przygotowują recytację wierszy w języku polskim i w przekładzie na wybrany język obcy nowożytny: angielski, niemiecki, rosyjski, ukraiński.

Termin zgłoszenia uczestników mija 27 listopada 2019 roku. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Więcej informacji na stronie Zespołu Szkół w Oleszycach w zakładce „Looking for talents”.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here