Paweł Janas z koncertem w Lubaczowie

0

Akordeonista Paweł Janas wystąpi w Lubaczowie. Muzyk przedstawi nam swój talent 18 listopada (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Fot. facebook.com/paweljanasmusic

Paweł Janas jest muzykiem i kompozytorem. W swojej twórczości wykracza poza standardowe ramy poszczególnych stylów muzycznych. Łączy klasyczne brzmienie akordeonu z elektroniką maksymalnie wykorzystując możliwości instrumentu. Z łatwością porusza się na gruncie muzyki klasycznej, współczesnej, elektronicznej i improwizowanej.

Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka oraz prof. Klaudiusza Barana. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień zdobytych w czasie konkursów organizowanych w Polsce, Francji, Włoszech, Niemczech, Austrii, Litwie, Chorwacji. Jest Mistrzem Świata w grze na akordeonie cyfrowym RolandVAccordion podczas 63th Coupe Mondiale oraz laureatem Festiwalu Virtual Accordion w Rzymie. Gra na włoskim instrumencie Bugari Bayan Selecta zrobionym na specjalne zamówienie. Od 2011 roku jest oficjalnym endorserem akordeonów cyfrowych firmy Roland.

A oto próbka umiejętności artysty.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here