Projekt Latarnicy2020.pl – także w powiecie lubaczowskim

0

Mieszkańcy powiatu lubaczowskiego mogą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach na temat szerokich możliwości wykorzystywania komputera i technologii informacyjno-koumunikacyjnych. Wszystko za ogólnopolskiego sprawą projektu „Latarnicy2020.pl”.

Od października br. województwo podkarpackie zostało objęte działaniami ogólnopolskiego projektu „Latarnicy2020.pl”. Jest to inicjatywa na rzecz edukacji cyfrowej osób w wieku 44-64 lata oraz powyżej 65 roku życia realizowana przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”. Głównym celem projektu jest nabycie i podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych oraz zwiększenie stopnia wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Działania projektu to bezpłatne szkolenia dla osób dorosłych. Co ważne, tematyka szkoleń jest zróżnicowana ze względu na zainteresowania uczestników oraz ze względu na ich potrzeby i aktualne umiejętności związane z technologią cyfrową. Swoja treścią obejmują podstawy obsługi komputera, urządzeń mobilnych, bezpieczeństwa w Internecie, serwisy społecznościowe, bankowość elektroniczną, zakupy przez Internet, ePUAP, uczenie się on-line, Internetowe Konto Pacjenta czy korzystanie z zasobów Internetu lub publikowanie własnych treści.

W powiecie lubaczowskim pierwsze działania projektu Latarnicy2020.pl będą prowadzone we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w PrzemyśluFilia w Lubaczowie.

W sobotę (16 listopada) w godzinach 9 – 11 będzie można spotkać się z latarnikiem prowadzącym szkolenia w naszym powiecie i dopytać o szczegóły w czytelni Biblioteki Pedagogicznej – ul. Rynek 25 – informuje Latarnik Polski Cyfrowej – Łukasz Wolanin.

Więcej o projekcie na stronie: https://latarnicy2020.pl/

Informacje o szkoleniach w powiecie: facebook.com/LukaszWolaninLatarnik2020


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here