Każdy powinien jak najlepiej dbać o swoje zdrowie. Szczególnie w zimie jesteśmy narażeni na negatywne oddziaływanie mrozu i wiatru na nasze ciało. Jednak także w sezonie letnim nasze ciało wymaga regulacji temperatury. Dlatego bardzo ważnym, żeby dobrze się chronić przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Z pomocą przychodzą ubrania termoaktywne.

  1. 1. Co to jest odzież termoaktywna?
  2. 2. Części odzieży
  3. 3. Zabezpieczanie i dbanie taką odzież

1. Co to jest odzież termoaktywna?

Odzież termoaktywna są to ubrania, które dzięki swoim materiałom, chronią nasze ciało przed wychłodzeniem lub przegrzaniem. Ich włókna pozwalają na wchłaniane wilgoci i wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu potu z naszego ciała. W zależności od pory roku jego zadaniem jest albo ogrzanie, albo odprowadzanie wilgoci i tym samym utrzymanie izolacji termicznej. W pierwszym wypadku materiały są grubsze i nie przepuszczają zimnego powietrza do naszego ciała, dzięki czemu nie odczuwamy zimna. Ich zadaniem jest też utrzymanie ciepła, które już w sobie mamy. Takie bielizny przede wszystkim przeznaczone są dla osób uprawiających sporty zimowe. Jednak można z nich korzystać także na co dzień, kiedy temperatura spada poniżej 0 stopni. W drugim przypadku odzież ta idealnie sprawdza się przy wykonywaniu sportów letnich. Są cienkie, a ich zadaniem jest wchłanianie wilgoci.

2. Części odzieży

Najchętniej kupowana jest bielizna termoaktywna, to znaczy najczęściej bokserki, kalesony i bluzki. Co do bluzek, możemy znaleźć zarówno te z długim rękawem, jak i krótkim, a także bez ramiączek. Jednak na rynku możemy dostać nie tylko bieliznę, ale także cały ubiór termoaktywny. Poza kalesonami i leginsami są dostępne także spodenki i spodnie termoaktywne, idealnie nadające się do biegania. Możemy dostać też bluzy z wysoką stójką, która dodatkowo chroni nasze gardło przed zimnym wiatrem. Wszystkie z wymienionych części garderoby są stworzone z takich materiałów, żeby były opięte na ciele, a przy tym nie przeszkadzały przy uprawianiu sportu.

3. Zabezpieczanie i dbanie o taką odzież

W celu utrzymania pełnych właściwości ubrać termoaktywnych bardzo ważnym jest, że nie można ich prać tak, jak innych ubrań. Oczywiście można korzystać z pralki, jednak należy zaopatrzyć się w specjalny płyn, który nadaje im nie tylko świeżość, ale i utrwala ich działania, takie jak wchłanianie wilgoci, itd. Odzież ta jest bardzo lekka, więc zmieści się do najmniejszego plecaka. Bardzo duży wybór dobrej odzieży termoaktywnej można znaleźć na stronie: https://berens.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here