Od stycznia podatki na indywidualny rachunek bankowy

0

Od 1 stycznia 2020 r. podatki PIT, CIT i VAT będziemy wpłacać do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego). Już teraz można sprawdzić jego numer w sieci.

Idywidualny rachunek podatkowy, czyli tak zwany mikrorachunek podatkowy, to nowe uproszczenie przygotowane przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową. Dzięki niemu od 1 stycznia 2020 r. podatnik będzie mieć swój jeden, stały, indywidualny rachunek, który będzie służyć do wpłat podatków PIT, CIT i VAT.

Numer mikrorachunku w szybki i prosty sposób możesz wygenerować już dzisiaj na stronie podatki.gov.pl. Otrzymasz go również w dowolnym urzędzie skarbowym. Wystarczy, że podasz swój PESEL, gdy jesteś osobą fizyczną lub NIP w przypadku organizacji.

Dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych do wpłat PIT, CIT i VAT pozostaną aktywne do 31 grudnia 2019 r.

Co ważne, przelewy nadal będziemy realizować w formie przelewu podatkowego – więc tak jak do tej pory będzie konieczność określania okresu, rodzaju deklaracji itd. zmieni się tylko nr rachunku bankowego US, na który przekazywać będziemy środki.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here