Gminna Biblioteka Publiczna zakończyła działania „Przystanek Biblioteka”

0

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej zakończyła realizację projektu „Przystanek Biblioteka”, który dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach zadania „Przystanek Biblioteka” zorganizowano prelekcję Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie pt. „Kresy niepodległe 1919 – 1939” oraz  prezentacje „Twórczość Moniuszki a Kresy w kontekście kresowych dziejów jego rodziny i recepcji jego twórczości na Kresach” profesora Jacka Kowalskiego, autora książek popularnonaukowych, gospodarza spotkań popularnonaukowych i wykładów popularyzatorskich. Uczestniczyć mogliśmy także w koncercie pt. „Kresowe Dumy Jacka Kowalskiego” w wykonaniu Henryka Kasperczaka. Biblioteka na lubaczowskim Rynku zorganizowała, w ramach imprezy plenerowej „Lata 20ste, Lata 30ste”, otwartą przestrzeń biblioteczną, w której czytano książki, rozwiązywano krzyżówki, quizy literackie, otwarto „Księgarnię Kresową”. Punktem kulminacyjnym projektu było spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską, autorką książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.

Ponadto przygotowano prelekcję Tomasza Kuby Kozłowskiego pt. „Kresy niepodległe 1919 – 1939”, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie. W Centrum Edukacyjno – Kulturalnym „Pastorówka” w Podlesiu gościły Agnieszka Rybak i Anna Smółka –  autorki książki „Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II RP.” 4 sierpnia podczas finału Festiwalu „Przystanku Biblioteka” swoje miejsce znalazły zaproszone do współpracy wydawnictwa i księgarnie.

Dofinansowano ze środków:


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here