W Kresowej Osadzie pojawi się gęsina

1

Szef kuchni Kresowej Osady w Baszni Dolnej zaprasza na ucztę kulinarną z królową polskiego drobiu – gęsiną w roli głównej. Specjalne menu przygotowane przez Andrzeja Węgieraka dostępne będzie w restauracji tylko 10 i 11 listopada.

11 listopada będziemy świętować nie tylko odzyskanie niepodległości. To także Dzień św. Marcina, który ma kulinarny wymiar – na polskich stołach króluje gęsina. Nawiązując do staropolskiej kuchni Kresowa Osada organizuje Święto Gęsiny. 10 i 11 listopada w restauracji będziemy mogli zmówić aromatyczny bulion z dodatkiem wędzonej gęsi i klusek dyniowych (13 zł), konfitowaną nogę z gęsi podaną z gołąbkiem z kaszy pęczak i grzybami leśnymi oraz kruchą sałatką (38 zł), pieczoną pierś z gęsi marynowaną w czerwonym winie otuloną w sosie z jeżyn leśnych serwowaną z pieczonym batatem (36 zł), a na deser Czekoladowe Brownie z kremem z pieczonego buraka i malin (12 zł). W restauracji dostępne będą także dania ze stałej karty.

Tegoroczny powrót do tej tradycji nie jest pierwszy. Ze względu na spore zainteresowanie poprzednimi edycjami, zachcemy do wcześniejszej rezerwacji stolików. Dokonać je można pod numerem telefonu: 500 738 500 lub w restauracji. 

AH, elubaczow.com


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here