Warsztat antydyskryminacyjny dla dziewcząt w Lubaczowie

7

Klaudia Waryszak-Lubaś – trenerka i Certyfikowana Edukatorka Praw Człowieka Pierwszego Stopnia poprowadzi warsztat antydyskryminacyjny dla dziewcząt, który odbędzie się 9-10 listopada w Lubaczowie.

Zajęcia skierowane są do kobiet w wieku 14-20 lat z powiatu lubaczowskiego. Warsztat podzielony zostanie na dwie części. W pierwszej omówione zostaną kwestie stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji. Sporo uwagi poświęconej zostanie na przyjrzenie się stereotypom dotyczącym płci i przypisywanym im rolom w społeczeństwie. W drugiej części uczestniczki pracować będą nad wzmocnieniem relacji pomiędzy kobietami, które często w życiu codziennym są socjalizowane do rywalizacji między sobą.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: beata.paluszek@gmail.com. W wiadomości należy podać krótkie uzasadnienie, dlaczego chce się uczestniczyć w zajęciach.

Miejsce, w którym odbędzie się warsztat zostanie podane bezpośrednio uczestniczkom. Udział jest bezpłatny.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Razem mocniejsze – dziewczyny wspierają nie tylko dziewczyny” dofinansowanego z programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”.

AH, elubaczow.com


7 komentarze

  1. Tak, proszę sobie wyobrazić, że są specjaliści, specjalistki I stopnia w tej dziedzinie, cieszę się, że jedna z nich do nas już niebawem zawita i podzieli się swoją wiedzą :). Biedroń na pewno będzie z nami duchem :). A dziekana nie mam w zwyczaju pytać o zgodę przy organizacji tego rodzaju działań więc i tym razem też tego nie zrobiłam :). Z pozdrowieniami, Beata Paluszek

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here