Marcin Materniak i jego guma chromianowa w Rzeszowie

0

Lubaczowianin Marcin Materniak wystawi swoje fotografie w Rzeszowie. Opowie także o metodzie gumy chromianowej. Na spotkania zaprasza w piątek (8.11) do Rzeszowskiego Studia i poniedziałek (11.11) do Muzeum Okręgowego.

Fot. Archiwum

Marcin Materniak jest jednym z najwybitniejszych polskich fotografików – gumistów. O artyście pisaliśmy niejednokrotnie, bo obecnie niewiele jest osób specjalizujących się w tej technice, która przed pierwszą wojną światową fascynowała uznanych artystów. Kadry Marcina Materniaka przedstawiają akty, portrety i architekturę.

O tej niezwykłej metodzie fotografii, która dowodzi, że zdjęcia nie są tylko obrazem stworzonym przez aparat, tylko przez artystę mającego wpływ na wygląd i kształt swojego dzieła, Marcin Materniak opowie w ramach „Piątkowych spotkań z fotografią”. 8 listopada o godz. 18:00 w Rzeszowskim Studio przy ul. Jagiellońskiej 14 przedstawi „Technikę dwuchromianową z aktem w tle”. Natomiast swoje prace wystawi 11 listopada w budynku głównym Muzeum Okręgowego przy ul. 3 Maja 19 w Rzeszowie. Ekspozycja będzie towarzyszyć „V Listopadowemu Spotkaniu z Historią”. 

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here