Rozpoczął się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

0

W niedzielę (3.11) mszą świętą zainaugurowany został Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorzy na liczne wydarzenia kulturalne i sportowe zapraszać będą do 11 listopada.

Za nami już koncert z okazji 250. rocznicy urodzin Józefa Elsnera w wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej NICOLAUS z Kraczkowej oraz wykład Mariusza Jerzego Olbromskiego. Dzisiaj mamy okazję zobaczyć spektakl „Cuda Pana” Teatru Małych Form, który wystąpi o godz. 19:00 w sali teatralnej Konkatedry.

W ramach tegorocznej edycji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej organizatorzy przygotowali dla nas także wykład Janusza Szpyta – artysty malarza, który opowie o Juliuszu Kossaku, audycję Małgorzaty Fiszer-Szczepańskiej – pedagoga Państwowej Szkoły Muzycznej w Lubaczowie, która z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki przedstawi nam „Wielkiego kompozytora Kresów”. Ze spektaklami wystąpią Teatr Małych Form i Teatr Arka Lwowska. Organizatorzy zachęcają także do udziału w licznych mszach świętych.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej odbywa się pod patronatem Jego Ekscelencji Ks. Bpa dra Mariana Rojka Pasterza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Szczegółowy program znajduje się poniższym plakacie.

AH, elubaczow.com 

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here