Lubaczowska B klasa: Spore strzelanie w Starym Lublińcu

3

Już 47 goli w 10 spotkaniach stracili zawodnicy LKS-u Zabiała – Stare Sioło w rozgrywkach obecnego sezonu lubaczowskiej B klasy. Ostatnie 9 bramek zaaplikowali im w niedzielę (27.10) gracze Zalewu Stary Lubliniec.

Grad bramek to już tradycja w lubaczowskiej B klasie. W meczach pada tu znacznie więcej goli niż w wyższych ligach, a niektóre wyniki zbliżają się do „dwucyfrówek”. Tak było podczas niedzielnego starcia w Starym Lublińcu, gdzie miejscowy Zalew podejmował Zjednoczonych Zabiała – Stare Sioło – ostatnią drużynę z tabeli. Gospodarze nie byli w ogóle gościnni i przeciwnikowi strzelili aż 9 goli (4 z nich strzelił Bartłomiej Pata), nie tracąc przy tym żadnej bramki. Zjednoczeni w dotychczasowych 10 kolejkach w sumie stracili już 47 bramek (strzelili zaledwie 4) i z 1 punktem zamykają ligową tabelę. Niewiele lepiej prezentuje się inny zespół z gminy Oleszyce – Legia z 2 punktami jest przedostatnia, a pozycję wyżej Błękitni Zalesie. Takie wyniki sprawiają, że po raz kolejny wracają pytania o sens finansowania i uczestnictwa w piłkarskich rozgrywkach aż pięciu drużyn z terenu gminy Oleszyce.

Wyniki 10. kolejki spotkań lubaczowskiej B klasy:

Piast Antoniki 0-2 Unia Łukawiec
Huragan Basznia Dolna 6-1 LKS Miękisz Nowy
Walter Opaka 2-4 Roztocze Ruda Różaniecka
Zalew Stary Lubliniec 9-0 LKS Zabiała-Stare Sioło
Tanew Wola Wielka 2-4 LKS Mołodycz
Legia Oleszyce 1-5 Błękitni Zalesie

Tabela:

3 komentarze

  1. Legia Oleszyce wróciła do gry dopiero po 20 latach przerwy. W tej rundzie zespół nie korzysta jeszcze z pomocy gminy . Chciałbym dodatkowo nadmienić iż celem rozgrywek A i B klasy jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród mieszkańców. Wszystko zawsze kieruje się w stronę pieniędzy.
    Czemu odnoszę wrażenie, że artykuł napisała osoba związana z największym klubem w gminie Oleszyce . Myślałem, że w amatorskiej piłce chodzi o zabawę . Co roku narzekania, że coraz mniej drużyn zgłasza się do B-klasy , a jak już w tym roku jest ich więcej to pojawia się problem, że zabierają pieniądze innym drużyną z gminy.

  2. Przynajmniej zespoły grające z Legią czy Zjednoczonymi mogą sobie urządzić treningi strzeleckie , chociaż gole w tych meczach częściej są zasługą bramkarzy niż samych zawodników z wyżej notowanych zespołów . Trzeba jednak docenić , że grupie ludzie chce się w niedzielę pobiegać za piłką zamiast żłopić piwsko .

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here