Lubaczów, powiat lubaczowski: Strażacy odwiedzają szkoły

0

Strażacy z KP PSP w Lubaczowie, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” i  „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” spotkają się z uczniami szkół. Nie tylko edukują dzieci i młodzież, ale także przeprowadzają praktyczne ćwiczenia. Wszystko po to, by w razie niebezpieczeństwa uczniowie wiedzieli jak się odpowiednio zachować.

Praktyczne ćwiczenia ewakuacji w Szkole Podstawowej w Cewkowie.

Państwowa Straż Pożarna co roku odnotowuje ponad 150 tys. pożarów, co piąty z nich powstaje w domach. Największe zagrożenie stwarza dym i toksyczne produkty spalania, m.in.: tlenek węgla potocznie zwany czadem. Widząc te dane lubaczowscy strażacy postanowili porozmawiać z uczniami o najczęściej występujących zagrożeniach pożarowych i o tym, jak im przeciwdziałać. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” poruszono kwestie związane z rozwojem pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych w sezonie grzewczym. Przekazali dzieciom podstawową wiedzę o zasadach zachowania się podczas pożaru, omówiono zasady ewakuacji i bezpiecznego zachowania się w czasie tego typu zdarzeń.

Z kolei podczas spotkania „Kręci mnie bezpieczeństwo” przypomniano dzieciom numery alarmowe do służb ratowniczych. Uczniowie dowiedzieli się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną, na czym polega praca strażaka, ale także że oni nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Nie zabrakło uwielbianych przez dzieci pokazów sprzętu i samochodu ratowniczo- gaśniczego. Najwięcej radości sprawiły działania praktyczne – pokaz stroju do akcji gaśniczych, użycia sprzętu gaśniczego i sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here