Ruszyły zgłoszenia do 41. Biesiady Teatralnej

0

Już można zgłaszać swój udział do 41. Biesiady Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form, która ruszy w styczniu 2020 roku w Horyńcu-Zdroju.

Fot. Krystian Kłysewicz, arch.

Horyniecka Biesiada Teatralna to znane w całej Polsce spotkanie amatorskich teatrów dramatycznych, wizji i ruchu, teatrów poezji i jednego aktora. Jest to jeden z najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów małych form teatralnych. Cieszy się on olbrzymim zainteresowaniem, a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju teatry amatorskie, które rywalizują o główne nagrody: „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny”. Rozdane zostaną także nagroda specjalna – Róża Horyniecka i nagroda publiczności – Talerz Biesiadny Króla Jana.

W tym roku Biesiada odbędzie się w dniach 16-19 stycznia 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju. Tradycyjnie Biesiadzie towarzyszyć będą warsztaty teatralne. Zespoły powinny zgłosić swój udział najpóźniej do 29 listopada 2019 r. Dokumenty dostępne na stronie internetowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu – organizatora konkursu – (https://ck.przemysl.pl/) należy przesłać na adres: ul. Konarskiego 9, 37-700 Przemyśl.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here