W Baszni Górnej otworzyli nowe boisko do siatkówki i doposażyli plac zabaw

0

Gmina Lubaczów zakończyła projekt współfinansowany z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017 – 2020, w ramach którego powstało nowe boisko do siatkówki i zmodernizowano plac zabaw. Działania podsumowano w czasie sobotniego Święta Pieczonego Ziemniaka.

Święto zorganizowane zostało przez samorząd sołectwa oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Baszni Górnej. Uroczystości były doskonałą okazją do podsumowania projektu. W ramach prac ogrodzono i doposażono plac zabaw w zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, karuzelę tarczową z siedziskami oraz bujak. Ponadto utworzone zostało boisko sportowe do siatkówki oraz zakupiono małą architekturę (ławki i kosze na śmieci). Dodatkowo doposażono miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich poprzez zakup zmywarki, chłodziarko-zamrażarki oraz kuchenki mikrofalowej.

– Głównym założeniem projektu był wzrost integracji mieszkańców Basznia Górna, którzy wraz z samorządem sołectwa oraz lokalną jednostką OSP aktywnie włączyli się w działania projektowe – m.in. uporządkowali i przygotowali teren pod budowę boiska oraz ogrodzili plac zabaw. – czytamy na stronie internetowej Gminy Lubaczów.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here