Powiat lubaczowski: Na konta rolników trafiają zaliczki z ARiMR

0

Pierwsi rolnicy z powiatu lubaczowskiego otrzymali już zaliczki na poczet płatności bezpośrednich oraz obszarowych PROW. Ich przekazywanie potrwa do końca listopada.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła w minionym tygodniu wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i po raz pierwszy zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW. Zaliczki w 2019 roku przekazywane są polskim rolnikom na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą one 70 proc. stawki, 85 proc – w przypadku płatności PROW.

Warunkiem wypłaty zaliczek płatności obszarowych (płatności ONW, płatność rolno-środowiskowo-klimatyczna, płatność ekologiczna oraz premia pielęgnacyjna i premia zalesieniowa) jest zakończenie kontroli administracyjnej, a przy zaliczkach płatności bezpośrednich wymagane jest jeszcze zakończenie kontroli na miejscu. Przekazywanie zaliczek zakończy się 30 listopada 2019 r., a od dnia 2 grudnia rozpocznie się realizacja płatności końcowych – informuje w komunikacie prasowym ARiMR.

Pula środków przeznaczonych w 2019 roku na dopłaty bezpośrednie wynosi ok. 15,2 mld zł, o płatności te ubiega się ok. 1,317 mln rolników.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here