Weź udział w Powiatowym Konkursie Historycznym

0

Startuje Powiatowy Konkurs Historyczny „Dziedzictwo. Dzieje i kultura powiatu lubaczowskiego” adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Patronat honorowy nad rywalizacją objął Starosta Lubaczowski.

Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem „Wrzesień 1939 roku w powiecie lubaczowskim” z uwzględnieniem zagadnień: walki oddziałów Wojska Polskiego we wrześniu 1939 r. w powiecie lubaczowskim, szlak bojowy 39. Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich i lubaczowskiego Batalionu Obrony Narodowej w kampanii wrześniowej 1939 r., sylwetki dowódców wrześniowych związane z powiatem lubaczowskim, sytuacja ludności cywilnej powiatu lubaczowskiego w pierwszych dniach wojny.

Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym – szkolnym każda placówka wyłoni trzech uczniów, którzy zmierzą się w etapie drugim – powiatowym. Odbędzie się on 29 listopada budynku głównym Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Zgłoszenia do konkursu należy dokonać do 4 listopada w Muzeum Kresów w Lubaczowie (ul. Sobieskiego 4), pod numerem tel. 16 632 18 02 lub pocztą elektroniczną na adres [email protected], z dopiskiem Konkurs historyczny. Niezbędne dokumenty dostępne są na stronie internetowej Muzeum: muzeumkresow.eu.

Organizatorami konkursu są Muzeum Kresów w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here