O finansach w cieszanowskiej bibliotece

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie wprowadzi seniorów w świat wirtualnego pieniądza. Zaprasza do udziału w bezpłatnym kursie edukacyjnym „O finansach w bibliotece”. Uczestnicy nauczą się swobodniej poruszać w nowoczesnym świecie pieniądza elektronicznego.

„O finansach… w bibliotece” to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, który jest realizowany wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Założeniem działań jest włączenie bibliotek w przeciwdziałanie finansowemu wykluczeniu osób starszych z terenów wiejskich i małych miast. Ogółem w ramach pięciu edycji projektu zrealizowanych w latach 2012-2018 spotkania były realizowane w 534 placówkach na terenie całej Polski.

Do tegorocznej, szóstej edycji włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, która zrealizowała już kurs dla osób starszych. Grupa ok. 30 lubaczowskich seniorów uczestniczyła w szkoleniach poszerzających wiedzę z zakresu korzystania z bankowości elektronicznej, zakładania lokat bankowych itp. Teraz te umiejętności mogą zdobyć osoby powyżej 50. roku życia z Cieszanowa. W tamtejszej Miejskiej Bibliotece Publicznej uczestnicy dowiedzą się jak robić zakupy przez Internet, wykonywać płatności bezgotówkowe, oszczędzać i inwestować, jak dobrze się ubezpieczyć oraz zapoznają się z bankowością internetową.

Zapisy prowadzone są do 31 października w MBP w Cieszanowie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here