„Złote gody” w gminie Lubaczów

0

Piękna uroczystość, na której 50-lecie małżeństwa świętowali małżonkowie z Gminy Lubaczów odbyła się we wtorek (15.10). Radość z przeżytych wspólnie lat przeżywało 15 par małżeńskich. Świętowanie „złotych godów” rozpoczęła Msza św. sprawowana Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie.

Podczas Mszy pary odnowiły przysięgę małżeńską złożoną sobie 50 lat temu. Po uroczystościach w kościele Jubilaci przenieśli się do restauracji, gdzie Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel serdecznie powitał zaproszonych gości, złożył też na ręce Jubilatów życzenia i gratulacje. Wręczył również medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Odznaczenia otrzymałli: Józefa i Piotr Baran z Krowicy Hołodowskiej, Weronika i Henryk Baranowscy z Młodowa, Władysława i Roman Bernaccy z Baszni Dolnej, Czesława i Zbigniew Bernat z Lisich Jam, Jadwiga i Tadeusz Dorota z Lisich Jam, Maria i Ludwik Furgała z Dąbkowa, Janina i Stanisław Greń Baszni Dolnej (medal w imieniu własnym i małżonki odebrał Pan Stanisław), Maria i Roman Gwozd z Krowicy Hołodowskiej, Mieczysława i Tadeusz Leja z Tymiec, Halina i Stanisław Misztal z Lisich Jam, Maria i Tadeusz Młodzińscy z Dąbrowy, Teresa i Edward Peszko z Załuża, Maria i Tadeusz Wałczyk z Tymiec, Krystyna i Tadeusz Wywroccy z Baszni Dolnej, Bernardyna i Józef Żak z Karolówki oraz Państwo Katarzyna i Grzegorz Jóźwiak z Krowicy Hołodowskiej.

Uroczystość uświetnił występ zespołu śpiewaczego Niespodzianka z Krowicy Samej, któremu akompaniował Jan Gancarz z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie.

fot. UG Lubaczów i Ks. Mariusz Pastuszak

mp, elubaczow.com, gminalubaczow.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here