W weekend Narodowy Polski Festiwal Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej

0

W piątek w Lubaczowie ruszy trzydniowy Narodowy Polski Festiwal Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie”. Gościem specjalnym będzie Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Fot. facebook.com/zespolmazowsze

W Lubaczowie Festiwal organizowany jest od 2001 roku. W tym roku przypada jego dziewiętnasta edycja. Impreza Stowarzyszenia Narodowo-Patriotycznego „Rota” organizowana jest, by przypominać i kultywować najważniejsze wartości. W tym roku głównymi tematami będą 100-lecie Odzyskania Kresów Wschodnich i 80-lecie Utraty Kresów Wschodnich.

W programie tegorocznej edycji znalazły się m.in. projekcje filmu, spotkania, występ teatru, koncerty i występy artystyczne, które odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Państwowej Szkole Muzycznej, hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Gośćmi specjalnymi będą zespół „ZAYAZD” z Gdyni i Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Soliści, chór i orkiestra zespołu „Mazowsze” wystąpi z koncertem „Piękna nasza Polska cała” pod dyrekcją Jacka Bonieckiego. W trakcie uroczystego koncertu PZLPiT „Mazowsze” otrzyma statuetkę „Bogu i Ojczyźnie” im. Ks. Kardynała Władysława Rubina za wybitne osiągnięcia w krzewieniu kultury polskiej.

Szczegóły na plakatach.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here