Mieczysław Golba senatorem na kolejną kadencję

1

Senator Mieczysław Golba z Prawa i Sprawiedliwości będzie pełnił swoją funkcję przez kolejną kadencję. W niedzielnej batalii wyborczej zdecydowanie wygrał ze swoim konkurentem.

Fot. Archiwum

Mieczysław Golba, który cztery lata temu został wybrany z listy PiS na senatora, będzie nadal pełnił swoją funkcję. W niedzielnych wyborach do Senatu RP zdecydowanie pokonał swojego jedynego kontrkandydata z listy PSL. Doskonale znamy mieszkańcom powiatu lubaczowskiego Mieczysław Golba w skali całego okręgu uzyskał 64,75 % głosów. Jego kontrkandydat Bartosz Romowicz z listy PSL dostał 35,25 % głosów. W powiecie lubaczowskim dominacja Golby była jeszcze większa, bo głosy rozłożyły się tutaj w proporcjach 69,14 % / 30,86 %.

Takie rezultaty raczej nikogo nie dziwią, bo Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie zwyciężyło niedzielne wybory, zarówno w naszym regionie, jak i powiecie. Poza tym Mieczysław Golba bardzo często odwiedza nasz powiat, także jako prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, i jest osobą rozpoznawalną.

Ogólnopolskie wyniki wyborów do Senatu RP nie są już jednak tak wysokie dla PiS jak u nas, bo partia ta dysponować będzie w izbie wyższej około połową głosów.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here