II Rajd Pieszy Pamięci Marka Janczury

0

W sobotę (12.10) ponad 40 osobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej Horyńcu-Zdroju pod opieką nauczycieli wyruszyła na II Rajd Pieszy Pamięci Marka Janczury. Razem z uczniami SP wędrowali absolwenci gimnazjum, grupa harcerek oraz amatorów pieszych wędrówek.

fot: Lesław Kuchciak

Organizatorem imprezy był pan Tadeusz Dziechciarz, wparcia finansowego natomiast udzieliła GKPiRPA w Horyńcu-Zdroju. Sam rajd ma na celu upamiętnienie śp. Marka Janczury – nauczyciela, powiernika młodych i społecznika. W czasach istnienia gimnazjum chętnie wybierał się z uczniami klas pierwszych i wychowawcami na jesienny rajd integracyjny. Zwykle były to rajdy dwudniowe z noclegiem w Werchracie lub Nowym Bruśnie. Nigdy nie żałował czasu dla młodzieży. Z inicjatywy dyrektor Dorota Rachwalik powstał pomysł organizowania rajdów Jego pamięci.

Tegoroczna trasa miała około 20 km i wiodła z Horyńca-Zdroju przez Nowiny Horynieckie, Niwki, Dziewięcierz Dolina, Moczary do Werchraty. Na koniec wędrówki na uczestników czekał poczęstunek. Odbył się również konkurs, w którym uczniowie musieli sięgnąć po wiadomości z geografii i historii regionu, życiorys pana Marka, potrzebne też były umiejętności logicznego myślenia oraz praca zespołowa. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie klasy VIIIa.

Więcej zdjęć z rajdu na stronie SP Horyniec-Zdrój.

fot. Lesław Kuchciak

mp, elubaczow.com, sphoryniec.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here