Dofinansowanie dla biblioteki w Horyńcu-Zdroju

1

Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 na zadanie: „Przebudowa i zakup wyposażenia do Gminnej Biblioteki Publicznej w Horyńcu- Zdroju”.

fot. Krystian Kłysewicz

Prace przy remoncie biblioteki obejmą bardzo szeroki zakres działań. Inwestycje dotyczą przebudowy obecnego pomieszczenia biblioteki oraz adaptacji dodatkowych pomieszczeń na czytelnię dla dorosłych i dzieci z księgozbiorem podręcznym oraz czytelni internetowej. W jednym z nowych pomieszczeń powstanie Izba Pamięci, w której umieszczone zostaną pamiątki i eksponaty związane z historią ziemi horynieckiej. Zaplanowano również likwidację barier architektonicznych, co pozwoli na samodzielne korzystanie z biblioteki przez osoby niepełnosprawne.

W Bibliotece pojawi się także nowy sprzęt i wyposażenie m. in. gabloty do izby pamięci, lady i regały biblioteczne, meble i siedziska dla dzieci. Wszystkie inwestycje mają na celu podniesienie standardu prowadzonej działalności i pozwolić na poszerzenie oferty programowej dla dzieci i młodzieży a także dla seniorów. Celem prac jest zapewnienie odpowiedniego poziomu oferowanych usług w zakresie czytelnictwa dla społeczności lokalnej oraz dla turystów i kuracjuszy przebywających w tutejszych sanatoriach.

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku, zaś ich zakończenie przewidziane jest na kwiecień 2020 roku. Całkowita wartość prac remontowych zamyka się kwotą 380 000 zł zaś dofinansowanie wyniesie 285 000 zł.

Zdjęcia przedstawiają obecny stan sal i korytarzy, które zostaną wyremontowane i włączone do biblioteki, oraz część eksponatów które pojawią się w izbie pamięci.

fot. Krystian Kłysewicz

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here